وضعیت غده سرطانی

💠بسته خبری💠

وضعیت غده سرطانی

💢آویگدور لیبرمن رئیس حزب «اسرائیل بیتنا» بر مخالفت خود با ائتلاف با احزاب لیکود و «آبی-سفید» تاکید کرد. وی تاکید کرد تا زمانی که «بنیامین نتانیاهو» رهبر حزب لیکود و «بنی گانتز» رهبر حزب آبی‌ و سفید با یکدیگر جهت تشکیل کابینه توافق نکنند، او نیز با آنها ائتلاف نمی‌کند.

💢در کیفرخواستی که روز گذشته در خصوص پرونده‌های فساد نتانیاهو به کنست ارائه شد، نام 333 شاهد که قرار است علیه وی شهادت دهند، لیست شده است که شامل دوستان ثروتمند و مشاوران سابق وی می‌شدند.

💢«بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر اسرائیل در نظر دارد تا برای دیدار با «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا به لیسبون پایتخت پرتغال سفر کند.
اعلام سفر نتانیاهو به پرتغال برای دیدار با وزیر خارجه آمریکا پس از آن صورت می‌گیرد که دیدار او با پمپئو در لندن لغو شد.

💢نتانیاهو برای نخستین بار گفت که تلاش دارد در پست نخست وزیری باقی بماند اما نه برای اهداف حزبی یا منفعت شخصی؛ بلکه ادعا کرد برای آنکه تصویب قوانین و اقدامات لازم جهت الحاق غور (دره) اردن به اراضی اشغالی را تضمین کند.

💢 رییس کمیته مرکزی انتخابات اسرائیل به رؤسای احزاب در کنست (پارلمان) اعلام کرده است که این کمیته، آماده برگزاری انتخابات سراسری در تاریخ ۶ اسفند است. بر اساس این گزارش، در صورتی که اعضای کنست نتوانند نخست وزیر ائتلافی را ظرف چند روز آینده انتخاب کنند، سومین انتخابات سراسری در سرزمین های اشغالی برگزار خواهد شد.
ساکنان سرزمین‌های اشغالی امسال دو بار در ۲۰ فروردین و ۲۶ شهریور ماه برای انتخابات کنست به پای صندوق‌های رأی رفتند؛ با این حال هنوز تشکیل دولت اسرائیل همچنان با مشکل رو به رو است.

💢کشور‌های عضو دادگاه بین المللی کیفری کشور فلسطین را به عنوان عضو رسمی در دفتر اجرایی این نهاد بین المللی انتخاب کردند. این تصمیم در شرایطی اتخاذ می‌شود که اسرائیل قصد دارد با استقبال و حمایت واشنگتن، بخش‌هایی از کرانه باختری را به این رژیم ملحق کند.

💢نظامیان اسرائیل با حمله به مناطق مختلف در کرانه باختری شماری از جوانان فلسطین را بازداشت و سلاح‌ها و ابراز جنگی آن‌ها را ضبط و همچنین دارائی‌های مالی آن‌ها را مصادره کردند.

💢نفتالی بنت، در یک جلسه پشت در‌های بسته با مقامات امنیتی و نظامی، گفته است «فرصت استراتژیک» جدیدی در مقابل ایران فراهم شده که می‌تواند فشار نظامی اسرائیل علیه اهداف ایرانی در سوریه را بیشتر کند. از دیدگاه این مقام دست‌راستی و تندرو، ارتش اسرائیل باید فعالیت شدیدتری علیه ایران در سوریه انجام دهد تا هزینه‌های ایران را در سوریه به قدری بالا ببرد که این کشور خروج از سوریه را به صرفه‌تر ارزیابی کند.

💢یک رسانه اسرائیلی مدعی شد که کشور هندوراس طی هفته‌های آینده سفارت خود را در قدس اشغالی افتتاح خواهد کرد. اسرائیل تلاش می‌کند تا از طریق کمک‌های مالی کشورهای مختلف را به انتقال سفارت خود به قدس اشغالی تشویق کند.

💢منابع فلسطینی گزارش دادند که وزیر خارجه ایرلند وارد غزه شده و قرار است که هماهنگ کننده صلح سازمان ملل هم چهارشنبه به نوار غزه برود. این سفر احتمالا در راستای پیگیری طرح‌های بین‌المللی و مساله آرام‌سازی اوضاع در غزه بین مقاومت فلسطین و اسرائیل انجام می‌گیرد.

💢دادستان دیوان کیفری بین‌المللی مجدداً و برای بار سوم، از بازگشایی پرونده «جنایت جنگی» اسرائیل در حمله به کشتی «ماوی مرمره» حامل کمک‌های بشردوستانه برای غزه امتناع ورزید.

💢در حالیکه به نظر می رسد شاه اردن به شدت نسبت به ادعاهای “بنیامین نتانیاهو” نخست وزیر اسرائیل برای الحاق دره رود اردن به سرزمینهای اشغالی احساس نگرانی می کند، این کشور هفته گذشته در یک رزمایش بزرگ جنگ با رژیم اشغالگر را شبیه سازی کرد.

💢وزیر انرژی اسرائیل اعلام کرد: برداشت گاز از میدان گازی «لوایثن» در اراضی اشغالی واقع در دریای مدیترانه ظرف دو هفته آتی جهت صادرات به اردن و مصر آغاز خواهد شد.و میلیاردها دلار درآمد برای دولت و شهروندان جذب خواهد کرد

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *