وضعیت غده سرطانی

💠بسته خبری💠

وضعیت غده سرطانی

💢در حالی که حزب لیکود به دلیل اتهامات اثبات شده «نتانیاهو» گرفتار نوعی تنش داخلی است، نمایندگان این حزب شب گذشته با نمایندگان حزب آبی و سفید به مذاکره نشستند اما دو طرف پس از سه ساعت مذاکره، در مورد راه‌های تشکیل کابینه جدید باز هم گفتگوهایشان به شکست انجامید. مقامات اسرائیل به ویژه «ریولین» رئیس اسرائیل، به شدت در تلاش هستند تا از برگزاری انتخابات مجدد جلوگیری کنند.

💢بنی گانتز رئیس ائتلاف آبی- سفید از اعضای حزب لیکود خواست که به تشکیل کابینه بدون حضور بنیامین نتانیاهو تمایل نشان دهند. گانتز افزود: نتانیاهو باری برای اعضای لیکود به شمار می رود و من در رایزنی های خود با اعضای حزب لیکود در جریان این موضوع قرار گرفته ام که این اعضا درک می کنند تشکیل کابینه جدید بدون حضور نتانیاهو اقدامی صحیح است.

💢 دادستانی اسرائیل در بیانیه‌ای به صورت رسمی اتهامات نتانیاهو درباره تقلب، دریافت رشوه و سوء استفاده از اعتماد عمومی را اعلام کرد.
همچنین گفته شده دادستانی با ارسال نامه‌ای رسمی به رئیس پارلمان این رژیم، خواستار سلب مصونیت پارلمانی نتانیاهو شده است.
نتانیاهو همچنین متهم است که از بازرگانان متمول هدایای ارزشمندی قبول کرده و برای جلب توجه مثبت رسانه‌ها دست به اقداماتی زده است.

💢نخست وزیر اسرائیل به اعلام جرم علیه خود توسط دادستانی این رژیم واکنش نشان داد.
«بنیامین نتانیاهو» این اقدام را «کودتا علیه خود» توصیف کرده و تشکیل کمیته مستقلی را درباره اتهاماتی که پیرامون فساد، رشوه و خیانت در امانت به وی وارد شده است، خواستار شد و اتهامات علیه خود را دروغ و ساختگی برشمرد.

💢منابع صهیونیستی از تظاهرات حدود ۵ هزار اسرائیلی در تل آویو علیه بنیامین نتانیاهو و درخواست برای استعفای وی خبر دادند.

💢 نتانیاهو در سخنانی اعلام کرد که در تماس تلفنی اخیر خود با «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا درباره موضوعات مختلفی از جمله الحاق دره رود اردن به مرزهای شرقی گفتگو کرده است. ادعای الحاق «دره رود اردن» در شرایطی مطرح شده که به نظر می‌رسد برای، نتانیاهو که این روزها به دلیل اتهامات فساد تحت تحقیق قرار دارد، بیشتر کاربرد تبلیغاتی دارد تا او بتواند با ادامه کار در دولت، از پیگرد قضایی در امان بماند.

💢منابع صهیونیست از طرح شهرک سازی جدید اسرائیل در مرکز شهر الخلیل در نزدیکی حرم الابراهیمی شریف در جنوب کرانه باختری خبر دادند.
کانال ۱۲ اسرائیل گزارش داد که نفتالی بنت وزیر جنگ اسرائیل با ایجاد شهرک یهودی نشین دیگری در سوق الجمله در الخلیل موافقت کرده است.

💢«عبداللطیف القانوع» سخنگوی جنبش حماس در واکنش به اقدام «نفتالی بنت» وزیر جنگ اسرائیل در تأیید ساخت شهرک جدید گفت: این اقدام وزیر جنگ اسرائیل برای ایجاد شهرک جدید در شهر الخلیل واقع در کرانه باختری در راستای تقویت سیاست اشغالگری علیه سرزمین فلسطین صورت می گیرد.
القانوع تصریح کرد: این اقدام با حمایت روز افزون آمریکا انجام می شود همان طور که شاهد حمایت مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا از شهرک سازی های اسرائیل بودیم.

💢افراد ناشناس به سمت اتوبوس شهرک‌نشینان در کرانه باختری شلیک کردند اما به ادعای مقامات صهیونیست از آنجایی که این اتوبوس متعلق به یک مدرسه مذهبی است، زرهی بود و کسی آسیب ندید.

💢در حالی که نتانیاهو قرار بود سه شنبه و در حاشیه نشست ناتو به لندن سفر کند. روزنامه «هاآرتص» نوشته است که لندن به بهانه دشوار بودن فراهم کردن شرایط امنیتی، با سفر نتانیاهو به انگلیس برای شرکت در نشست سران «ناتو» مخالفت کرده است.

💢«عمر شاکر» مدیر دفتر سازمان دیده‌بان حقوق بشر که اخیرا مقام‌های اسرائیلی او را اخراج کرده‌اند، گفت که در مقابل تلاش‌های اسرائیل برای ساکت کردن وی تسلیم نشده و همچنان اخبار مربوط به سرکوبگری اسرائیل علیه سازمان‌های حقوق بشری و مردم فلسطین را افشا می‌کند.

💢وزیر گردشگری تونس به تازگی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد از یهودیانی که برای بازدید از اماکن مذهبی به تونس سفر می‌کنند، اسرائیلی‌های دارای اصالت تونسی هستند بر حق آنها برای بازگشت به کشور و دریافت گذرنامه تأکید کرده است.
به دنبال این سخنان اخیر وزیر گردشگری تونس اعتراضات و درخواستها برای برکناری وی در تونس شدت گرفته است. بر اساس این گزارش، تعدادی از سیاستمداران و فعالان تونسی خواهان برکناری این وزیر شده اند. فعالان تونسی اعلام کرده اند که این سخنان الطرابلسی به معنی عادی سازی روابط با اسرائیل است.

💢دولت اردن پس از افشای خبر ملاقات رئیس اسرائیل با مشاور ارشد شاه اردن در لندن، از بازگشایی مقام هارون نبی به روی صهیونیست‌ها خبر داد.

💢وزیر خارجه دولت موقت لیبی (شرق) نسبت به برقراری روابط عادی میان این کشور و اسرائیل ابراز امیدواری کرد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *