مایکل بلومبرگ، ترامپ و انتخابات۲۰۲۰آمریکا

گزارش‌های اولیه حاکی از احتمال ورود مایکل بلومبرگ، از حزب دموکرات، به رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ است.

خبر مهمی است. بلومبرگ، شهردار پیشین نیویورک، طبق تخمین ۲۷ مارس ۲۰۱۹ فوربس با ۵۷٫۱ میلیارد دلار دارایی نهمین ثروتمند بزرگ دنیاست.

البته خبرِ قطعیِ وارد گود انتخاباتی شدن مایکل بلومبرگ هنوز تایید نشده است امّا احتمال ورودش هست چون آنطور که به نظر میرسد کاندیداهای فعلی دموکرات انقدر قدر نیستند که از پسِ ترامپ برآیند.

در نظرسنجی هایی که روزانه بیرون میاید، با وجود بحران استیضاح ترامپ و رقابتها درون حزبی دموکراتها و بحث های تلویزیونیِ کاندیداهای دموکرات که شدید بر علیه ترامپ صحبت میشود، باز هم به محبوبیت ترامپ صدمه آنچنانی وارد نشدهاست.
وای به روزی که ترامپ رسما فعالیت های انتخاباتی خود را شروع کند! و در سخنرانی هایش بایدن را جو خواب آلود، سندرز را بِرنی دیوانه و آن دیگری را الیزابت وارن سوپر چپ بخواند.

قضیه از این نکات هم به نظر بدتر میرسد، چرا که پولهای جمع آوری شده توسط ترامپ دوبرابر مقداری است که اوباما در همین زمان قبل از انتخابات دور دومش جمع کرده بود. اوباما، در میان دموکراتها، در قدرت جمع آوری پولهای اهدایی از مردم شهرت بسیار خوبی داشت. پس به نظر میرسد مایکل بلومبرگ نوشدارویی است که دموکراتها در این برهه برای مقابله با زهر ترامپ، و توانایی هایش در وارد کردن ضربات مهلک به رقیبانش، احتیاج دارند.
بدون بلومبرگ در این انتخابات، دموکراتها مسلما باید منتظر روزهای سختی در انتخابات آینده باشند.

بلومبرگ سابقه بسیار عالی در مدیریت شهر نیویورک دارد. بیلیونر هم که هست و‌ می‌تواند به راحتی در مقابل پول ترامپ پول خرج کند و جواب تبلیغات تلویزیونی منفی ایشان را هم بدهد.

دیگر معجزه ای که دموکراتها میتوانند به آن امید ببندند ضربات کاری به ترامپ در پروسه استیضاح است…

تیرداد شریعتی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *