امکان انتفاضه سیاه در نیویورک سیتی

آنچه به قلم “جبریل کبیر” در وبگاه “تماس نهایی (Finalcall)” میخوانید:

سؤال اینجاست که آیا دنیا به‌زودی شاهدِ یک انتفاضۀ سیاهِ بزرگ در بروکلینِ نیویورک‌سیتی خواهد بود؟

در طول چند سالِ اخیر، با حملات فزاینده به یهودیان در بروکلینِ نیویورک‌سیتی مواجه بوده‌ایم.

به‌لحاظ تاریخی، تنش‌های زیادی بین سیاهان و یهودیان در این بخش از نیویورک‌سیتی وجود داشته است. این تنش‌ها به تقریباً چندین دهۀ قبل بازمی‌گردد. اما آنچه جالب توجه است چگونگیِ تشدید، ازدیاد و تبدیل شدنِ این تنش‌ها به خشونت بر ضد یهودیان است.

چندسال پیش بخت با من یار بود و توانستم جلد اولِ «رابطۀ پنهانی بین یهودیان و سیاهان» را بخوانم. این کتاب، تاریخ رابطۀ یهودیانِ و سیاه‌پوستان را از زمان “کریستف کلمب” تا جنگ‌های داخلی آمریکا به‌نحوی عالی ارائه می‌دهد.

این کتاب بازه‌ای ۴٢٠ ساله، دربردارندۀ تاریخ سال‌های اولیۀ استعمار «دنیای نو» و به موازات آن تاریخ سال‌های اولیۀ ایالات متحده، را پوشش می‌دهد.

امروزه، مدارس این‌گونه می‌آموزند که تقریباً تمامی مسئولیتِ ایجاد و هدایتِ تجارت بردگان سیاه به گردن اروپایی‌های سفیدپوستِ غیریهودی‌تبار است. درحالی‌که نقش این جنتایل‌ها* به‌مراتب کمرنگ‌تر بود.

بر اساس جلد اول کتاب «رابطۀ پنهانی بین یهودیان و سیاهان»، یهودیان تقریباً مسئول تمامی فرایند ایجاد و هدایتِ تجارت بردگان سیاه بودند. این بخش از تاریخ برای مدت زمانی بسیار طولانی از تودۀ مردمِ آمریکا و جهان پنهان نگه‌داشته شده بود.

به باورِ من آنچه که در بروکلین درحال رخ‌دادن است احتمالاً این است که مردم در حال آگاه شدن از حقیقتِ ماجرای تجارت بردگان سیاه و نقش غالبی که یهودیان در آن بازی کرده‌اند، هستند.

در کتابِ فوق، بخش‌هایی وجود دارند که واقعاً برجسته‌اند، اما قسمتی نیز وجود دارد که آن‌قدر التهاب‌برانگیز و آزاردهنده است که وقتی برای نخستین‌بار آن را خواندم گویی سیلی محکمی را بر کل صورتم حس کردم.

آنچه در زیر می‌آید همان متن است:
” یهودیان و تجاوز به زنان سیاه؛
زنِ برده، ابزاری جنسی بود و درحد ملاحظات اخلاقی به‌حساب نمی‌آمد. او علاوه بر بیگاری، وسیله‌ای به‌صرفه، خوب و کارآمد برای زاد و ولد برده‌های بیشتر بود. به این منظور، ارباب مطابق با برنامۀ زاد و ولدش به‌طور افراطی با او هم‌خوابه می‌شد. خودِ ارباب و پسرانش و دیگر اهل و عیالش به‌نوبت با او می‌خوابیدند تا هم ثروت خانوادگی‌شان زیاد شود و هم امیال جنسی زناکارانه‌شان ارضا شود. مهمان‌ها و همسایه‌ها هم به این مراسم تجمّلی دعوت می‌شدند.”

باورش سخت است که یهودیان که ادعای خلقِ برگزیدۀ خدا بودن دارند، بتوانند چنین شریر باشند. این کتاب پُر است از دیگر اعمالِ جنایت‌کارانۀ یهودیان بر علیه سیاهان در طول تاریخ تجارت بردگان سیاه.

بخشِ وسیعی از محتوای کتاب از منابع تاریخی یهودیان گرفته شده است. در هر صفحه از کتاب، پانوشت‌هایی دربارۀ این‌که اطلاعات آن صفحه از کجا فراهم آورده شده‌اند، وجود دارد.

دلیل این‌که من ذکرِ مطالب حاضر می‌کنم این است که دستِ‌کم برخی از سیاه‌پوستان ساکن بروکلین ممکن است از ارتباط یهودیان و سیاهان آگاه شده باشند و برخی از اینها احتمال دارد به‌دنبال خون‌خواهی نسبت به جرائم انجام شده بر ضد اجدادشان باشند.

با درنظرگرفتن این نکته که ظلم به سیاه‌پوستان پس از آزادی‌شان در ١٨۶۵ هم‌چنان تا به امروز ادامه داشته است، به‌نظر می‌رسد تنها راه به‌دست‌آوردن آزادی حقیقی برای ایشان «انقلاب» است. مثل تمامی مردم دنیا، آنها نیز حق دارند که فضای خود را داشته باشند و از قیدِ کنترل یهودیان رها باشند. وقتی به‌طور کامل از تسلط یهودیان رها شوند، می‌توانند اوضاع خود را بهبود بخشیده و شروع به پیشرفت کنند.

* جنتایل: غیریهودی، لفظی که یهودیان به غیریهودیان اطلاق می‌کردند تا آنها را از خود به‌لحاظ نژادی متمایز کنند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *