وضعیت غده سرطانی

💠بسته خبری💠

وضعیت غده سرطانی

💢اسرائیل کاتز وزیر خارجه اسرائیل در جریان دیدار خود با نمایندگان کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس طرحی را برای عادی‌سازی روابط با این رژیم علیه ایران مطرح کرده است.

💢«بنی گانتز» رئیس ائتلاف «آبی سفید» اسرائیل گفت: درصورتی که موفق به تشکیل کابینه شوم، غزه هیچ امنیت و آرامشی نخواهد داشت. وی گفت: اگر اسرائیلی‌های ساکن مناطق مجاور باریکه غزه امنیت نداشته باشند، نوارغزه نیز رنگ آرامش را به خود نخواهد دید.

💢آویگدور لیبرمن رهبر حزب اسرائیل بیتنا نسبت به عدم تشکیل کابینه جدید اسرائیل ابراز نگرانی کرد و گفت: شرایط امنیتی اضطراری به وجود آمده است و باید به یک توافق برای تشکیل کابینه در سریع ترین زمان ممکن دست یابیم.

💢اندیشکده صهیونیستی «اورشلیم» با انتشار گزارشی خواستار تشدید فعالیت تبلیغاتی علیه گروه‌های مقاومت شیعه شد و نوشت: آرمان آیت‌الله خمینی با تلاش چهل ساله فرماندهان سپاه پاسداران به‌جایی رسیده است که هم‌اکنون نیروهای شیعه در قالبی فراملیتی ما را تهدید می‌کنند. از حزب‌الله لبنان گرفته تا نُجَباء عراق، در مرز شمالی اسرائیل آرایش مشترک گرفته‌اند و همزمان، انصارالله یمن نیز برای ما خط و نشان می‌کشد.

💢نخست وزیر اسرائیل اعلام کرد که با هدف افزایش امنیت اسرائیل درصدد افزایش بودجه وزارت جنگ است.

💢به دنبال یورش وحشیانه نظامیان صهیونیست به کرانه باختری ۶ فلسطینی بازداشت شدند.

💢شهرک‌نشینان صهیونیست به روستای «قیره» در شمال «سلفیت» کرانه باختری یورش بردند و به حدود 11 خودروی فلسطینیان خسارت وارد کردند. شهرک‌نشنیان بسیاری از این خودروها را پنچر کردند و بر روی آنها شعارهای نژادپرستانه نوشتند.
آنها تنها به آسیب به خودروهای فلسطینی‌ها کفایت نکردند بلکه بر روی بسیاری از دیوارهای منازل و تابلوها نیز شعارهای نژادپرستانه نوشتند.

💢همزمان با نقض تعهدات اتیوپی در خصوص سد النهضه، بحران بین دو کشور اتیوپی و مصر وارد فاز جدیدی شده است.
اما چیزی که روشن است، این است که اسرائیل، اتیوپی را به ساخت این سد تشویق کرد و وام‌ها و تجربیات مهندسی در این زمینه را در اختیار اتیوپی قرار داد که هدف آن نیز تهدید امنیت مصر و کاهش سهم مشروع آبی آن بود و اکنون بعید نیست که این رژیم به حمایت از موضع اتیوپی ادامه دهد به خصوص اینکه اتیوپی نیز این اقدامات اسرائیل را بدون پاداش نگذاشته و این رژیم را به رسمیت شناخته و روابط آن با دیگر کشورهای آفریقایی را مستحکم‌تر کرده و علاوه بر آن از بنیامین نتانیاهو در آدیس‌آبابا پایتخت اتیوپی استقبال کرده است.

💢وزارت خارجه اردن، کاردار اسرائیل را احضار و مراتب اعتراض شدید خود را به ادامه بازداشت شهروندان اردنی از سوی تل آویو ابراز داشت.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *