وضعیت غده سرطانی

💠بسته خبری💠

وضعیت غده سرطانی

💢 حزب لیکود اعلام کرد که بنیامین نتانیاهو طی تماسی تلفنی خواستار دیداری دیگر با بنی گانتز، رئیس ائتلاف آبی سفید شده است تا بتواند رضایت او برای تشکیل کابینه توافقی را کسب کند.
گفتنی است، این آخرین تلاش نتانیاهو برای تشکیل کابینه جدید خواهد بود در غیر این صورت رووین ریولین، رئیس اسرائیل گانتز را مامور تشکیل کابینه جدید خواهد کرد.

💢 شهر «الخلیل» در کرانه باختری به صحنه درگیری ها میان اسرائیلی ها و فلسطینیان تبدیل شده است. ماجرا از آنجا آغاز شد که نظامیان صهیونیست به صورت وحشیانه به روستای «بیت امّر» در الخلیل یورش بردند و جوانان فلسطینی به مقابله با صهیونیستها شتافتند و با آن ها به شدت درگیر شدند.
منابع رسانه ای اعلام کردند که صهیونیستها در جریان این درگیری به صورت گسترده از گازهای اشک آور علیه فلسطینیان استفاده کردند.

💢 اسرائیل در اقدامی خصمانه ۲ کودک فلسطینی را در قدس اشغالی بازداشت کرد.
رسانه های صهیونیستی اعلام کردند که علت بازداشت این ۲ کودک اقدام آنها در پرتاب سنگ به سمت نظامیان این رژیم بوده است!

💢 جمعیت دفاع از ملت فلسطین به مناسبت روز همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطین طی بیانیه‌ای تاکید کرد: بی‌تردید سکوت مجامع بین‌المللی نیز نژادپرستی افراطی و نهادینه شده صهیونیست‌ها مبنی بر قوم برگزیده در تشدید اقدامات جنایتکارانه اسرائیل خصوصاً علیه کودکان فلسطینی مؤثر است.

💢 گزارش ها و آمارهای منتشر شده از اوضاع معیشتی فلسطینی ها حکایت از آن دارد که ۸۵ درصد از ساکنان غزه زیر خط فقر هستند. این مسأله به دلیل ادامه محاصره اسرائیل علیه غزه صورت گرفته است.

💢 «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس در سخنانی در تجمع همبستگی با اسرای فلسطینی مقابل مقر صلیب سرخ در غرب غزه اظهار داشت که ما هرگز پشت اسرای فلسطینی را خالی نمی‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم آنها زیاد پشت میله‌های زندان بمانند و تاکید کرد که دشمن صهیونیستی تاوان تجاوزاتش علیه اسرای فلسطینی را خواهد داد.

💢 دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در اسرائیل به یک روزنامه صهیونیستی گفت، طرح صلح دولت آمریکا برای اسرائیل و فلسطین موسوم به «معامله قرن» در سال 2019 رونمایی می‌شود.

💢 یک مقام بلندپایه اطلاعاتی در ارتش اسرائیل، رئیس دفتر سیاسی حماس در نوار غزه را شخصیتی متمایز خواند و گفت، تل‌آویو بر روی بشکه باروت در نوار غزه ایستاده است.
شالوم ضمن اعلام اینکه اسرائیل به جنگ نزدیک است، گفت: زمان زیادی طول کشید تا (اسرائیلی‌ها) فهمیدند که یحیی السنوار رئیس حماس در غزه “متفاوت” است و دنبال آنچه “تروریسم” نامیده می‌شود، نیست. وی به داخل تونل نمی‌پرد (در اشاره به عملیات‌های مقاومت با استفاده از تونل) بلکه کت و شلوار می‌پوشد و مردم زیادی را به حصار مرزی (میان غزه و اسرائیل) می‌آورد.

💢 «عادل الکرعاوی» از رهبران سازمان «الحشد الشعبی» (بسیج مردمی) عراق از تلاش ایالات متحده آمریکا برای منتشر نشدن تحقیقات مربوط به حمله به این سازمان خبر داد تا خشم مردم عراق نسبت به اسرائیل فرونشیند.

💢 «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق در سخنانی گفت: همه از پذیرش مذاکرات برای حل بحران سخن می‌گویند و نشانه‌های بسیاری نشان می‌دهد که هیچ کس به جز اسرائیل خواستار جنگ در منطقه نیست و
تحقیقات درباره حمله به برخی مواضع حشد شعبی بیانگر این است که اسرائیل این کار را انجام داده است.

💢 فرمانده کل سپاه گفت: ما در گام اول انقلاب اسلامی ظرفیت انهدام رژیم جعلی اسرائیل را فراهم کرده‌ایم، در گام دوم باید این رژیم منحوس از جغرافیای عالم حذف شود و این مهم دیگر آرمان و رؤیا نبوده و هدفی دست‌یافتنی است.

💢وزیر خارجه لبنان در نشستی به میزبانی دانشگاه «هاروارد» هم به دفاع از حزب‌الله پرداخت و در پاسخ به سوالی درباره تحریم‌های آمریکا علیه حزب‌الله گفت: وضعیت سخت است اما حزب‌الله بخشی از دولت و ملت ماست حتی اگر این موضوع باعث ناخشنودی دولت آمریکا شود. ما به حقمان در دفاع از خود در برابر تجاوزهای اسرائیلی احترام می‌گذاریم؛ شیوه بهتر آن است که اسرائیل به توقف تجاوزهایش قانع شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *