موکب تفرقه افکن!

در کنار تمام زیبایی های غیرقابل توصیف پیاده روی اربعین و برکات آن ، از گوشه و کنار خبر رسیده که تعداد معدودی از موکب‌های ایرانی فقط از زائران ایرانی پذیرائی میکنند! و این سبب دلخوری دیگر عزیزان زائر شده است.

 

این در حالیست که:

1⃣این تیپ موکب داران اگر واقعا ذره ای اعتقاد به امام حسین علیه السّلام داشته باشند، طبیعتا این فهم باید در آنها وجود داشته باشد که پذیرائی از زائران حضرت اباعبداللّه ، رنگ و قوم و قبیله و نژاد و زبان و ملیّت نمیشناسد.

2⃣بخصوص در پیاده روی اربعین که نماد وحدت ملت های مختلف، مذاهب مختلف و حتی ادیان مختلف زیر بیرق سیدالشّهدا هست؛ چنین غلطی ازسوی این معدود افراد در قالب موکب داری نمیتواند یک اتفاق و نفهمی باشد.

3⃣کودن ترین افراد هم اگر در سرویس های جاسوسی دشمنان حضور داشته باشند، قطعا یکی از حداقلی ترین طراحی های آنها “ضربه زدن به مراسم عظیم اربعین” آنهم “از درون خود مراسم” است. مثلا اینکه به عده ای مأموریت داده شود تا با شکل و شمایل عزاداری و مثلا ازطریق موکب داری اقدام به شیطنت و کارهای تفرقه انگیز کنند.
آنهم در شرایطی که دشمنان ، به خاطر اتحاد بزرگی که به مناسبت اربعین به وجود آمده است، کینه بزرگی را به دل گرفته اند.

 

اینجا دیگر صرفاً جای توصیه های اخلاقی نیست و لازم است دستگاه های مسئول ضمن شناسایی بانیان این شیطنت، به بررسی و خاستگاه گردانندگان چنین موکب های تفرقه افکنی بپردازند.

آرش مهرپرور

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *