بین الملل

💠بسته خبری💠

بین الملل

💢 مرز خسروی بازگشایی شد؛
بازوند، استاندار کرمانشاه در جلسه شوراي زکات استان:
با رايزني و توافق طرف عراقي مرز خسروي از امروز باز و تردد با امنيت برقرار است.

💢شبکه تلویزیونی “روسیا الیوم” بامداد یکشنبه گزارش داد: شلیک چند فروند خمپاره به شهرک صدر در شرق بغداد، دستکم ۲۰ کشته و زخمی برجای گذاشته است.

💢پامپئو وزیر خارجه آمریکا در سفر به مقدونیه شمالی و مونته‌نگرو، به رهبران بالکان در خصوص خطرات احتمالی ناشی از سرمایه‌گذاری چین در فناوری‌های حساس و پروژه‌های زیرساخت هشدار داد.

💢همزمان با سفر پامپئو به آتن، معترضان یونانی با «قاتل‌» خواندن آمریکایی‌ها، علیه این سفر تظاهرات برپا کرده و پرچم آمریکا را آتش زدند.
نیروهای پلیس برای جلوگیری کردن از حضور معترضان در مقابل سفارت واشنگتن، با آنها درگیر شده و از گاز اشک‌آور استفاده کردند.

💢سرپرست هیئت مذاکره‌کننده کره شمالی از توقف مذاکرات با هیئت آمریکایی در استکهلم سوئد خبر داد
و تصریح کرد : «باعث تأسف است که طرف آمریکایی هیچ چیز برای ارائه در مذاکرات نداشت. اکنون مسئولیت ادامه مذاکرات با آمریکایی‌ها است.»

💢انتخابات شورای ملی فدرال (پارلمان) امارات در حالی آغاز شد که تعدادی از نامزدها در اعتراض به سیاست‌های دولت، از رقابت‌ها انصراف دادند.

💢شبکهٔ تلویزیونی المیادین اعلام کرد ائتلاف متجاوز سعودی امروز حملات هوایی خود را به شکل قابل ملاحظه‌ای در همه جبهه‌های یمن کاهش داده است.

💢رئیس ستاد مشترک ارتش یمن اعلام کذد: راه صلح از توقف کامل حملات و رفع محاصره آغاز می‌شود.
«محمد عبدالکریم الغماری» ضمن تأکید بر اینکه یمن سلاح‌هایی در اختیار دارد که می‌تواند وعده‌هایش را عملی کند، اعلام کرد، اگر ائتلاف متجاوز خواهان صلح است ابتدا حملاتش را متوقف کند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *