وضعیت غده سرطانی

💠بسته خبری💠

وضعیت غده سرطانی

💢سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد: ما با یک بحران بی سابقه در زمینه کمبود دارو و تجهیزات پزشکی در غزه رو به رو هستیم. این بحران در شرایط کنونی در سخت ترین مرحله خود طی سالهای گذشته به سر می برد. شرایط بحرانی کنونی باعث شده ۵۰ درصد از بیماران نتوانند به خدمات درمانی لازم دست پیدا کنند.

💢ارتش اسرائیل همچنان به بازداشت غیر قانونی فلسطینی ها در مناطق مختلف ادامه می دهد. بر اساس گزارشات دست کم ۱۹ فلسطینی توسط نظامیان اسرائیلی در کرانه باختری بازداشت شده اند.

💢یکی از افسران پیشین در دستگاه اطلاعات نظامی ارتش اسرائیل اعلام کرد، حماس برای عملیات غیرمنتظره این رژیم آماده می‌شود و در همین ارتباط سلاح‌های هجومی را تقویت و مانوری امنیتی برگزار کرده است.

💢جبهه داخلی ارتش اسرائیل درصدد استحکام بخشی به ۲۰ پایگاه نظامی خود در مرزهای شمالی از ترس حملات موشکی حزب الله است. این تصمیم پس از آن اتخاذ شده است که برآوردهای سرویس‌های اطلاعاتی اسرائیلی نشان می‌دهد که حزب الله در جنگ آتی، مراکز استراتژیک اسرائیلی را به منظور وارد کردن ضربات سخت و سنگین به ارتش با موشک‌های نقطه زن هدف قرار خواهد داد.

💢 کانال 13 تلویزیون اسرائیل اعلام کرد، ارتش این رژیم برای حمایت شهرک‌های صهیونیستی مجاور غزه از راکت‌های مقاومت قصد دارد هزاران درخت در اطراف این شهرک‌ها بکارد.

💢 «جیسون گرینبلات» فرستاده آمریکا در امور صلح منطقه اعلام کرد، بدون حصول راه‌حل سیاسی میان فلسطینی‌ها و اسرائیل ، طرح اقتصادی که در «نشست منامه» از آن رونمایی شد، هیچ ارزشی ندراد.

💢 فاز جدید تلاش های واشنگتن برای نجات طرح محکوم به شکستِ معامله قرن از طریق همراه‌سازی دیگر کشورها ازجمله عراق با این طرح، با مواضع قاطعانه بغداد در این خصوص عملا با بن بست مواجه شد.

💢 گروه اسرائیلی «شورات هادین» که پیش‌تر توانسته بود دادگاه واشنگتن را به محکوم کردن ایران به پرداخت غرامت چند صد میلیون دلاری نماید، خواستار فروش نفتکش توقیف‌شده حامل نفت ایران و دریافت پول آن شد.

💢منابع لبنانی گزارش دادند اسرائیلی ها اقدام به کار گذاشتن دوربین و سیستم‌های نظارتی در برج‌های دیده بانی پشت دیوار بتونی در شهرک صهیونیست نشین المطله روبروی روستای کفرکلا در استان نبطیه لبنان کردند. این تحرکات همزمان با استقرار گسترده نظامیان اسرائیلی در پشت دیوار بتونی ایجاد شده بود.
به گفته این منابع؛ همزمان نیروهای ارتش لبنان و نیروهای حافظ صلح سازمان ملل (یونیفیل) در سمت دیگر به حرکت درآمدند و تحرکات صهیونیست‌ها را زیر نظر گرفتند.

💢منابع لبنانی از پرواز گسترده جنگنده‌های اسرائیلی به شکل گسترده ای در ارتفاع متوسط بر فراز مناطقی از استان جبل خبر دادند.

💢به نقل از اسرائیل ۲۴، سامانه پدافند اسرائیل موسوم به «گنبد آهنین» با انعقاد توافقی به کره جنوبی واگذار خواهد شد. گفته شده که کره جنوبی شرط کرده است که از خرید تولیدات واقع در کرانه باختری مستثنی شود تا توافق تجاری آزاد بین کره جنوبی و اسرائیل تکمیل و ادامه پیدا کند.

💢 شرکت صنایع هوا و فضای اسرائیل برای ارائه خدمات تعمیر و نگهداری سامانه‌های موشکی، با نیروی دریایی هند قرارداد امضا کرد.

💢 چاوش‌اوغلو وزیر خارجه ترکیه امروز در سخنانی در نشست فوق العاده کمیته اجرایی سازمان همکاری اسلامی درباره جنایت اسرائیل در قدس که در شهر جده عربستان برگزار شد، گفت: نباید سرنوشت فلسطین به عنوان مسأله مشترک (کشورهای اسلامی) را به دست آمریکا و اسرائیل بسپاریم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *