بین الملل

💠بسته خبری💠

بین الملل

💢«بلومبرگ» به نقل از منابع مطلع از آماده‌شدن بسته تحریمی واشنگتن علیه آنکارا به دلیل خرید سامانه پدافند موشکی اس-۴۰۰ خبر داد.

💢طوفان گرمسیری بری از درجه‌بندی «توفند سطح ۱» با بادهایی به سرعت ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت به ایالت لوئیزیانا در آمریکا رسیده و علاوه بر احتمال وقوع سیل شدید، باعث قطعی برق گسترده در جنوب غربی ایالات متحده شده است.
نزدیک به ۱۲۰ هزار مشترک در ایالت لوئیزیانا بدون برق هستند. برق اکثر مناطق شهر نیویورک نیز قطع شده است.
این توفند همچنین باعث کاهش ۷۰ درصدی تولید نفت خام (حدود ۱.۳ میلیون بشکه) و همچنین کاهش ۵۶ درصدی تولید گاز طبیعی (حدود ۱.۵ میلیون بشکه) آمریکا از خلیج مکزیک شده است.

💢البرادعی مدیرکل پیشین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت:
سیاست آمریکا درقبال ایران را فاقد عقلانیت و مبنای حقوقی و وضعیت کنونی پیرامون ایران یک بن بست است.
اینکه ایران چگونه حکومتی است یا اینکه اقدامات و برنامه موشکی‌اش سبب بی‌ثباتی در منطقه می‌شود یا نه، ربطی به توافق هسته‌ای ندارد. مسئله این است که چه می‌خواهید.

💢روزنامه ایندیپندنت پیروی انگلیس در تقابل با ایران را به مشابه دنباله‌روی این کشور از آمریکا در جنگ افغانستان و عراق خواند و نوشت، لندن وارد بازی خطرناکی شده است.

💢روزنامه آساهی شیمبون ژاپن نوشت: هر عضو ائتلاف احتمالی آمریکا باید کشتی‌ خود را در خلیج فارس اسکورت کند.

💢مردم معترض به سیاست‌های دولت فرانسه، در سی‌و پنجمین شنبه متوالی اقدام به برگزاری تظاهرات کرده‌اند.
تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی از حمله پلیس پاریس به تظاهرات‌کنندگان حکایت دارد.

💢هادی العامری رئیس ائتلاف الفتح عراق درباره وقوع برخورد میان آمریکا و ایران هشدار داد و آنرا دارای نتایج فاجعه بار برای عراق و منطقه دانست.
وی همچنین بر وحدت ملی و ریشه کنی فرقه گرایی تاکید کرد و آنرا عامل پیروزی بر تروریسم توصیف کرد.

💢حملات ائتلاف سعودی به یمن در ماه می منجر به کشته و زخمی شدن ۱۸۵ غیرنظامی از جمله زنان و کودکان شده است.

💢محمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله یمن نیروهای تحت امر ائتلاف سعودی را «مزدور» خواند و گفت، این نیروها از عربستان سعودی و اماراتی که در یمن گرفتار شده، کمک می‌خواهند.

💢شبکه تلویزیونی “المیادین” لبنان، گزارش داد که امارات متحده عربی 500 نظامی را از بندر عدن در جنوب یمن برای آموزش نظامی، به ابوظبی انتقال داده است.

💢رویارویی احتمالی عربستان سعودی و امارات با ترکیه در سوریه :
روزنامه «القدس العربی» نوشت: ابوظبی و ریاض با شبه‌نظامیان کُرد مخالف ترکیه نشست برگزار کرده و به آنان وعده حمایت مالی-نظامی داده‌اند.
ترکیه نیز گروه‌های تروریستی تحت امر خود را فراخوانده و در حال ارسال تجهیزات نظامی به مرزهای سوریه است.

💢تداوم جنجال افشای پیام‌های سفیر انگلیس؛
یک هفته پس از افشای پیام‌های محرمانه «کیم داروک» سفیر مستعفی انگلیس در آمریکا درباره بی‌کفایتی دولت ترامپ، بخش دیگری از این مکاتبات افشا شد که نشان می‌دهد داروک معتقد بود ترامپ فقط به دلیل خصومت شخصی که با «باراک اوباما» رئیس‌جمهور پیشین آمریکا داشته، از توافق هسته‌ای ایران خارج شد.

💢جنگ داخلی در دولت ترامپ بر سر معافیت‌های تحریمی ایران؛
پایگاه خبری «واشنگتن فری بیکن» به نقل از چندین مقام آمریکایی نوشت برای ماه‌هاست که تنش‌های بین-سازمانی در دولت آمریکا بر سر آینده معافیت‌های تحریمی ایران افزایش یافته، بگونه‌ای که برخی مقامات کارکشته و قدیمی در وزارت خارجه این کشور قویا خواستار تداوم اعطای چنین معافیت‌هایی به کشورهای خارجی برای همکاری هسته‌ای با ایران هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *