بین الملل

💠بسته خبری💠

بین الملل

💢نیویورک تایمز اذعان کرد: دولت آمریکا بدون اطلاع کنگره بمب‌های هوشمند و فناوری بسیار حساس ساخت آن را به عربستان سعودی فروخته و این مسئله با راهبرد امنیت ملی آمریکا در تضاد است.

💢بوریس جانسون (وزیر خارجه سابق بریتانیا و نامزد جایگزینی ترزامی ) به دلیل دروغ گویی در تبلیغات انتخاباتی به دادگاه فراخوانده شده است

💢مقام سابق پنتاگون: سعودی‌ها فقط سلاح آمریکایی انبار می‌کنند اما استفاده از آن را بلد نیستند. توانایی‌های آنها در این زمینه زیر سوال است، چون الان هفت سال است که درگیر جنگ هستند و به نظر نمی‌رسد در شُرف پیروزی باشند.

💢جدیدترین نظرسنجی انجام شده از سوی شبکه خبری “سی ان ان” نشان می‌دهد که اکثریت آمریکایی‌ها اقدامات ترامپ در حوزه سیاست خارجی را منفی ارزیابی می‌کنند؛ آماری که نشان می‌دهد ترامپ چاره‌ای جز امتیاز دهی در پرونده ایران ندارد.

💢نماینده روسیه در اتحادیه اروپا جمعه گفته اگر ساز و کاری که اروپایی‌ها برای تسهیل تجارت با ایران راه‌اندازی کرده‌اند قرار نبود تحریم‌های آمریکا را دور بزند برای چه ایجاد شد؟

💢بولتون در اظهاراتی علیه ایران گفت: ایران پولش را صرف «تأمین مالی و هدایت تروریسم» می‌کند که منجر به مشکلات جدی اقتصادی شده و بدتر می‌شوند.
رئیس جمهور [ترامپ] به ایران فرصتی برای یک آینده بهتر داده است.
اما اول این حکومت باید به آن‌چه «چهل سال حکم‌فرمایی ترور» می‌خواند، پایان دهد.

💢ژاپن تایمز نوشت: شینزو آبه با امید به حصول یک دستاورد دیپلماتیک به ایران می‌رود.

💢پیرامون پیشروی‌های جدید ارتش یمن ، رسانه های سعودی به کشته شدن 70 نفر از نیروهای ارتش سعودی اعتراف کردند.

💢ویچسلاو والودین ، رئیس دومای دولتی روسیه گفت: تحریم‌های آمریکا علیه مسکو نه به‌خاطر پیوستن شبه جزیره کریمه به روسیه، بلکه هدف اصلی آن بیرون راندن این کشور از بازارهای اروپایی است و مسکو با کشورهایی مانند چین، ایران و ترکیه که در وضعیت مشابه قرار دارد، دائماً در حال رایزنی است.

💢 اسماعیل مرسال از رهبران حزب امت سودان گفت: عبور از روی خون‌ها ممکن نیست و کسی که مرتکب قتل عام شد، باید محاکمه شود و اگر شورای نظامی سودان، شروط مخالفان را نپذیرد ، در روزهای آغازین هفته آینده منتظر یک نافرمانی مدنی باشد. وی تصریح کرد طبق آخرین آمار تعداد شهدای میدان اعتصاب به 118 نفر رسیدند.

💢منابع یمنی از شلیک یک فروند موشک زلزال به تجمعات مزدوران و دومین شکست حمله مزدوران ارتش سعودی به مواضع ارتش و کمیته‌های مردمی در جبهه عسیر خبر دادند.

💢نیویورک تایمز گزارش داد: دولت ترامپ بدون اطلاع کنگره بمب‌های هوشمند و فناوری بسیار حساس ساخت آن را به عربستان سعودی فروخته و این مسئله با راهبرد امنیت ملی آمریکا در تضاد است.

💢پوتین گفت: کره شمالی نمی‌خواهد در مذاکره با آمریکا به سرنوشت «لیبی» دچار شود ؛ باید تضمین‌های امنیتی جامع داده شود تا این کشور را برای خلع سلاح اتمی متقاعد سازد.
کره شمالی ماجرای «عراق» و «لیبی» را به خاطر دارد و نمی‌خواهد سرنوشت آن‌ها را تکرار کند.

💢وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن برای اولین بار و در اقدامی که از سوی فعالان رسانه‌ای، تحقیر سعودی‌ها تعبیر شد، از منطقه مرزی نجران عربستان بازدید کرد.

💢یک مقام وزارت خارجه آمریکا گفت:
هند ممکن است با مشکلاتی شبیه به ترکیه به‌خاطر خرید سامانه دفاع هوایی «اس-۴۰۰» دچار شود.
آمریکا در صدد ترغیب هند به لغو قرارداد تسلیحاتی با روسیه و خرید جنگنده‌های نسل پنجم «اف-۳۵» است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *