بین الملل

💠بسته خبری💠

بین الملل

💢’جوی هود’ کاردار آمریکا گفت: خروج ما از عراق به زیان این کشور خواهد بود. سیاستمداران عراق خواستار خروج نیروهای آمریکا از کشورشان نیستند.

💢دادستانی مصر با ادعای ارتباط رئیس‌جمهور سابق این کشور با سپاه پاسداران ایران، جنبش حماس و حزب الله خواستار صدور حکم اعدام برای وی و بیست و یک تن دیگر از اعضای اخوان المسملین شد.

💢نیویورک نیوز نوشت: کنگره آمریکا فردا رسما با تصمیم ترامپ مبنی بر تروریستی خواندن سپاه پاسداران مخالفت خواهد کرد.

💢جوانی مسلح با ورود به کلیسای شهر «سالمون آرم» در غرب کانادا، یک نفر را کشت و یک نفر را زخمی کرد. رسانه‌های محلی گزارش کردند، احتمالا این تیراندازی ناشی از اختلافات مذهبی باشد.

💢نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور عراق با ظریف دیدار و درباره آخرین تحولات عراق گفت‌وگو کرد.

💢مشاور وزیر امور خارجه پاکستان گفت: تمام گروه‌های تروریستی توسط آمریکا آموزش دیده‌اند.
باید ارتش آمریکا و سیا را تروریست‌ خواند نه سپاه پاسداران ایران را.
ناامنی در افغانستان نتیجه سیاست جنگ طلبانه آمریکا در حمایت از تروریست‌هاست.

💢طبق اسنادی که از یک حافظه کامپیوتری در سوریه کشف شده، داعش برای انجام حملاتی در سراسر اروپا برنامه‌ریزی کرده است.
این اطلاعات از یک حافظه کامپیوتری به دست آمده‌اند که اعضای داعش اوایل سال جاری میلادی و هنگام فرار از آخرین منطقه تحت کنترل خود در سوریه آن را جا گذاشته‌اند.
به نظر می‌رسد این برنامه‌ریزی‌ها از حمله چهار سال گذشته داعش در پاریس الهام گرفته شده باشند که طی آن ۱۳۰ نفر جان خود را از دست دادند.

💢«جیمی کارتر» رئیس‌جمهور اسبق آمریکا گفت: ” ترامپ در تماسی تلفنی درباره اینکه چین دارد از ما جلو می‌زند، ابراز نگرانی کرد. ما سه تریلیون دلار هدر داده‌ایم اما چین حتی یک پِنی هم در جنگ هدر نداده است و دلیل جلو زدن آنها از ما همین است. از ۲۴۲ سال تاریخ آمریکا، ۲۲۶ سال در جنگ بوده‌ایم” .

💢داعش مدعی شد طی روزهای گذشته حملات انتقام‌گیرانه‌‌ای را در ۸۰ شهر جهان انجام داده که موجب کشته شدن ۳۶۲ نفر شده است.

💢سومین دیدار منطقه‌ای فرمانده سنتکام پس از ورود به لیست تروریستی ایران. فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا در غرب آسیا در سومین دیدار خود با سران منطقه پس از تروریستی اعلام شدن سنتکام توسط ایران، با شاه سعودی دیدار کرد. ژنرال «کنت مکنزی» پیش از این با رئیس‌جمهور عراق و امیر قطر دیدار کرده بود.

💢اتحادیه آفریقا به شورای نظامی انتقالی سودان ۱۵ روز مهلت داد تا قدرت را به غیرنظامیان واگذار کند.

💢پلیس دانمارک ۲۳نفر را در ارتباط با انتشار ویدئویی با محتوای تحریک‌کننده دستگیر کرد. در این فیلم «راسموس پالودان» وکیل دانمارکی، یک نسخه از قرآن را در منطقه‌ای از پایتخت که پناهجویان مسلمان در آن سکونت دارند به هوا پرتاب می‌کند. در پی این اقدام، شرایط متشنج شد و یک گروه از جوانان شروع به اعتراض کردند. پلیس با دور کردن پالودان از محل، از شهروندان خواست تا منطقه را ترک کنند. «لارس لوکه» نخست‌وزیر دانمارک این اقدام را حرکتی تحریک آمیز و بی‌معنی توصیف کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *