بین الملل

💠بسته خبری💠

بین الملل

💢ترامپ در توئیتر نوشت: من با کیم جونگ اون موافقم که رابطه شخصی ما بسیار خوب باقی می‌ماند. شاید بکار بردن اصطلاح “فوق العاده” حتی دقیق‌تر هم باشد. سومین نشست نیز خوب خواهد بود و ما کاملا درک می‌کنیم که کجا قرار داریم. کره شمالی با رهبری کیم توانایی شگفت‌انگیزی را برای رشد فوق العاده و موفقیت‌های اقتصادی دارد. من منتظر روزی هستم که به زودی سلاح‌های اتمی و تحریم‌ها را بتوان از بین برد و سپس کره شمالی را به عنوان یکی از موفق‌ترین کشورهای جهان مشاهده کرد.

💢گاردین نوشت : وزیر خارجه آمریکا اخیرا در گفت‌و‌گو با بن‌سلمان از او خواسته است تا از «سعود القحطانی» یکی از مهم‌ترین متهمان قتل خاشقچی دوری کند. قحطانی پس از ماجرای قتل خاشقچی، از همه مناصب خود کنار گذاشته شد اما طبق گفته منابع موثق خبری وی همچنان نفوذ بالای خود را نزد ولی‌عهد سعودی حفظ کرده است.

💢سرویس‌های اطلاعاتی اروپایی مدعی شده‌اند روسیه می‌کوشد با دخالت در مبارزات انتخابات پارلمانی اروپا، باعث بی‌ثباتی در اروپا شود.

💢ترکیه با هدف قرار دادن مواضع حزب کارگران کردستان بار دیگر مناطقی را در خاک عراق مورد حمله قرار داد. ارتش این کشور چند زاغه مهمات و پناهگاه‌های متعلق به حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) را در شمال عراق مورد هدف قرار داده و منهدم کرد. وزارت دفاع ترکیه در بیانیه‌ای در این رابطه تاکید کرد: جنگنده‌های ترکیه با حمله به پایگاه‌های این سازمان جدایی‌طلب درمناطق «زاب»، «واشین باسیان» و «هاکورک» آنها را منهدم کردند.

💢دادگاهی در روسیه فیس بوک را به علت عدم ارائه اطلاعات مورد نیاز در مورد محل ذخیره سازی داده‌های کاربران روسی این شبکه اجتماعی در داخل خاک این کشور جریمه کرد.

💢پس از تعیین «عبدالفتاح البرهان» به‌عنوان رئیس جدید شورای انتقالی نظامی سودان و در حالی که تظاهرات همچنان علیه این شورا در جریان است؛ ریاض و ابوظبی حمایت کامل خود را از عبدالفتاح البرهان و شورای نظامی اعلام کردند.

💢وزیر ارتباطات افغانستان گفت: اگر فیسبوک مطابق قوانین کشور افغانستان فعالیت نکند ، فیلتر میشود.

💢طبق بیانیه بانک مرکزی سودان، حساب‌های اعضای پارلمان، رییس‌جمهور، اعضای کابینه و سایر مقام‌های برکنار شده دولتی مسدود شده است.

💢انفجار یک بمب آمریکایی جا مانده از جنگ جهانی دوم در رودخانه ماین (Main) در جنوب فرانکفورت آلمان موجب وحشت عده ای از شهروندان شد. در پی این انفجار حدود 600 تن از ساکنان بخش قدیمی فرانکفورت و حوالی کلیسای جامع این شهر به مکانی امن منتقل شدند. انفجار این بمب 250 کیلوگرمی که منجر به تعطیلی برخی ادارات فرانکفورت نیز شد، تلفات جانی و خسارات مادی به دنبال نداشت.

💢پس از اعتراض معاون وزیر امور خارجه ایران و احضار سفیر فرانسه در تهران، سفیر فرانسه در واشنگتن که گفته بود ایران در آینده هم امکان غنی‌سازی نخواهد داشت، توییت‌هایش را پاک کرده است.

💢 بنیاد کارنگی: ائتلاف عربی هرگز نتوانست نفوذ سیاسی ایران در یمن را سد کند.

💢سرویس‌های اطلاعاتی اروپایی مدعی شده‌اند روسیه می‌کوشد با دخالت در مبارزات انتخابات پارلمانی اروپا، باعث بی‌ثباتی در اروپا شود.

💢 دادستانی مصر، مُرسی را به جاسوسی متهم کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *