بین الملل

💠بسته خبری💠

بین الملل

💢کودتای نظامی در سودان :
بازداشت حدود 100 مقام فعلی و سابق سودان از جمله معاون اول سابق و وزیر دفاع سابق.
حرکت مردم معترض ضدعمرالبشیر به سمت میدان مقام ستاد فرماندهی ارتش.

💢مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در کنگره این کشور از پاسخ دادن به این سوال : آیا دولت ترامپ اختیار قانونی حمله به ایران را دارد یا نه ؟ خودداری کرده است. او گفت: “ترجیح می دهم این تصمیم را به وکلای حقوقی بسپارم.” براساس قانون اساسی آمریکا حق اعلام جنگ به عهده کنگره است.

💢کودتای نظامی سودان(۲):
تمامی زندانیان سیاسی در سراسر کشور آزاد شدند.
حکومت سودان سقوط كرد؛ عمر البشير دستگير شد.
اعلام حکومت نظامی (منع آمد و شد) از ۱۰ شب تا صبح.
بسته شدن گذرگاه های مرزی و حریم هوایی سودان به مدت ۲۴ ساعت.

💢کودتای نظامی در سودان(۳):
عوض بن عوف وزیر دفاع سودان گفت: کمیته عالی امنیتی مسئولیت کامل امور کشور را به مدت دو سال بر عهده دارد. وی از اعلام حالت فوق العاده در کشور به مدت سه ماه خبر داد و گفت که انتخابات پس از دو سال در کشور برگزار خواهد شد.

💢کودتای نظامی در سودان(۴):
مخالفان سودانی نسبت به بیانیه ارتش این کشور پس از برکناری عمر البشیر واکنش نشان دادند و بیانیه ارتش را رد کردند و خواستار ادامه تظاهرات تا زمان دستیابی به حقوق و مطالبات مشروع مردم این کشور شدند.

💢کودتای نظامی در سودان(۵):
سی‌ان‌ان گزارش کرد:
بامداد امروز سران چهار نهاد امنیتی و نظامی سودان به مقر ریاست‌جمهوری این کشور رفته و به البشیر اعلام کردند «جایگزینی جز کناره‌گیری وجود ندارد» و او باید قدرت را ترک کند. البشیر پس از روبرو شدن با این وضعیت، شخصا استعفا داد.

💢طرح ترامپ موسوم به «معامله قرن» تا ۱۹ روز دیگر اعلام می‌شود
وب‌سایت خبری «والاه» رژیم صهیونیستی اعلام کرد که طرح دولت آمریکا موسوم به «معامله قرن» تا پایان ماه میلادی جاری از سوی این کشور اعلام و منتشر خواهد شد.

💢’مایک پمپئو’ وزیر خارجه آمریکا از چین خواست به پیمان اصلی کاهش تسلیحات هسته ای آمریکا و روسیه ملحق شود.

💢پس از بازداشت بنیانگذار سایت افشاگر ویکی‌لیکس توسط پلیس انگلیس، وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد: «آسانژ» به اتهام خیانت به ۵ سال زندان محکوم می‌شود. سایت افشاگر ویکی لیکس نیز در این خصوص نوشت: اکوادور به صورت غیرقانونی و بر خلاف قوانین بین المللی به لغو پناهندگی سیاسی وی مبادرت کرد و این امر باعث بازداشت وی شده است.

💢عناصر ائتلاف متجاوز یمن امروز بیش از ۱۰۰ گلوله توپخانه به سمت منازل و مزارع یمنی‌ها در منطقه «الفازه» در شهر «التحیتا» الحدیده (واقع در غرب یمن) شلیک کردند. در پی این حمله یک کودک کشته و به منازل و مزارع یمنی‌های آسیب‌های بسیاری وارد شد.

💢رویترز اعلام کرد: مصر در طرح تشکیل ناتو عربی با هدف برخورد با سیاست های ایران مشارکت نخواهد کرد. مقامات قاهره طرف آمریکایی و دیگر طرف های ذیربط در تشکیل ناتو عربی را در جریان تصمیم خود قرار داده اند.

💢نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه با خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرد: ترامپ در فعالیت‌هایی دست داشته است که غیر اخلاقی و غیر آمریکایی هستند و وی برای ریاست جمهوری مناسب نیست.

💢ادوارد اسنودن پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در واکنش به بازداشت «جولیان آسانژ» بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس اعلام کرد: سازمان ملل بازداشت آسانژ را خودسرانه و نقض حقوق بشر دانسته بود. آنها پیشتر مکرراً بیانیه هایی را داده و خواستار آزادی عمل وی شده بودند.

💢نمایندگان شورای فدراسیون روسیه قانون محدود کردن اینترنت و ایجاد اینترنت ملی را تصویب کردند. آنان هدف خود را ، افزایش کنترل مسکو بر فضای اینترنتی این کشور و دفاع در برابر دخالت های خارجی در این کشور اعلام کردند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *