بین الملل

💠بسته خبری💠

بین الملل

💢ولادمیر پوتین بعد از ترجمه غیردقیق صحبت‌هایش توسط مترجم روس، او را به شوخی یک «راهزن» توصیف کرد. پوتین در گفت‌وگو با نخست‌وزیر سوئد، آنها را «دوستان» خطاب اما مترجم از کلمه «شرکا» استفاده کرد.

💢فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا در غرب آسیا، که از سوی ایران به عنوان گروه تروریستی شناخته شده است، به دیدار رئیس جمهور عراق رفت و در جریان این دیدار تأکید شد که باید تنش در منطقه خاورمیانه کاهش یابد.

💢گروه طالبان مدعی شد یک بمب‌افکن متعلق به نیروهای تروریست ارتش آمریکا در هلمند افغانستان را مورد هدف قرار داده است. بر اساس اعلام طالبان این بمب‌افکن راهبردی از نوع B52، بوده که در این منطقه از سوی نیروهای این گروه مورد شلیک قرار گرفته است.

💢دبیرکل حزب‌الله با اشاره‌ به اقدام ترامپ علیه سپاه گفت: آمریکا نه تنها از تروریسم حمایت می‌کند، بلکه اصل تروریسم است و در راس آن قرار دارد.
ما در برابر این تروریستی که شاخص‌ ترین نمونه آن کشتار هیروشیما است، می‌ایستیم.

💢جان بولتون گفت: قاسم سلیمانی استراتژیستی ماهر و مردی خطرناک است و کسی نباید وی و سپاه را دست کم بگیرد.

💢معاون رئیس‌جمهور آمریکا خطاب به نماینده ونزوئلا در سازمان ملل متحد گفت: با تمام احترام به آقای نماینده، شما نباید اینجا باشید. شما باید به ونزوئلا بازگردید و به مادورو بگویید که زمان آن فرا رسیده که برود!

💢فرمانده عملیات نیروی دریایی ارتش آمریکا می‌گوید با وجود اقدام تازه دولت این کشور علیه ایران، نیروی دریایی آمریکا دستوری مبنی بر تغییر رویکرد در قبال سپاه پاسداران دریافت نکرده است.

💢سفیر ونزوئلا در سازمان ملل گفت: دولت آمریکا تمامی حساب‌های بانکی متعلق به سازمان‌های دیپلماتیک ونزوئلا که در آمریکا مستقر هستند را مسدود کرده است.

💢کودتا در سودان؛ ارتش، عمر البشیر و معاونانش را عزل کرد و قدرت را در این کشور به دست گرفت!

💢کیم جونگ اون گفت: باید با خودکفایی به تحریم‌ کنندگان ضربه بزنیم.

💢فعالان ضد جنگ به سیاست‌های خصمانه آمریکا علیه ایران و ونزوئلا در جریان جلسه استماع وزیرخارجه آمریکا در کنگره اعتراض خود را اعلام کردند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *