بین الملل

💠بسته خبری💠

بین الملل

 

💢روزنامه اسرائیلی “میکور ریشون” نوشت:
“بندر بن سلمان” به یکی از افسران گارد پادشاهی ۱۰ میلیون ریال سعودی داد تا برادرش «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی را ترور کند ولی این افسر شناسایی و بازداشت شد.

💢ارتش مصر در بیانیه‌‌ای از آغاز مانور نظامی مشترک با انگلیس در پایگاه نظامی شمال مصر خبر داد.

💢تارنمای “راشا تودی” به نقل از نخست وزیر مجارستان هشدار داد که اجبار تعدادی از اعضای اتحادیه اروپا برای اجرای سیاست های مهاجرتی، به تجزیه این بلوک منطقه ای می انجامد.

💢وزارت خارجه آمریکا جایزه‌ای را که قرار بود به یک روزنامه‌نگار فنلاندی به خاطر شجاعت در حرفه‌اش اهدا کند به دلیل انتقاد وی از دونالد ترامپ لغو کرد.

💢منابع عراقی از ورودخودروها و کامیون‌های نظامی ارتش آمریکا از اردن به عراق خبر دادند.

💢طالبان مذاکره با آمریکا بر سر آتش‌بس را تکذیب کرد.

💢”ترزا می” نخست وزیر انگلیس گفت: تأخیر در «برگزیت» می‌تواند به همه‌پرسی دیگری منتهی شود. اگر پارلمان به این طرح رأی ندهد، ممکن است انگلیس هرگز اتحادیه اروپا را تَرک نکند.

💢اسپوتنیک گزارش کرد : رسانه‌ها از سقوط یک فروند جنگنده میگ ۲۱ متعلق به نیروی هوایی هند در مرز پاکستان خبر می‌دهند. خلبان این جنگنده پیش از برخورد به زمین موفق شد از آن خارج شود. نیروی هوایی هند با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که جنگنده مذکور در حال انجام پروازهای معمول بوده که سقوط کرده است.

💢رویترز گزارش داد : دونالد ترامپ به تکرار سخنان ۲ روز پیش خود درباره کره شمالی پرداخت و گفت: اگر اون (رهبر کره شمالی) کاری انجام بدهد که ما آن را درک نکنیم، تعجب منفی من را به همراه خواهد داشت.

💢دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC/اوفک) اعلام کرد که ضرب الاجل قطع رابطه با هرگونه فعالیت‌های مرتبط با شرکت نفت دولتی ونزوئلا (PDVSA) را تا ۱۰ ماه می سال جاری میلادی تمدید کرده است.

💢یک کارشناس روس خبرداد:
پوتین در حال آماده شدن برای یک جنگ هسته‌ای محدود است.

💢یکی دیگر از دستیاران ترامپ کناره‌گیری کرد.
مدیر ارتباطات و دستیار رئیس جمهور آمریکا استعفای خود را به ترامپ داده و او نیز با این کناره‌گیری موافقت کرده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *