بین الملل

💠بسته خبری💠

بین الملل

 

💢پوتین حکم تعلیق پیمان INF را امضا کرد
در پاسخ به خروج واشنگتن از «پیمان منع استفاده موشک‌های میان‌برد اتمی»، رئیس‌جمهور روسیه حکم تعلیق این پیمان را امضا کرد.

💢کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقات گسترده‌ای را درباره تخلفات ترامپ آغاز کرده و از ۸۱ نهاد دولتی ارائه اسنادی درباره اخلال در روند قضایی، فساد و سوءاستفاده از قدرت توسط ترامپ را خواستار شده است.

💢 ترامپ گفت : ما ۷ تریلیون دلار در خاورمیانه هزینه کردیم اما نمی‌توانیم با هواپیمای چراغ روشن (در خاورمیانه) فرود آییم. امروز یا فردا حکومت داعش به صورت ۱۰۰ درصد برچیده خواهد شد اما برخی از نیروهای آمریکایی در سوریه باقی خواهند ماند. افرادی در کنگره هستند که از آمریکا متنفر هستند و اگر بخواهیم می‌توانیم نام آنها را اعلام کنیم.

💢اتحادیه اروپا هفت وزیر سوری را به لیست تحریم‌های خود اضافه کرد.

💢سفیر ونزوئلا در بیروت گفت: آمریکا برای جبران شکست‌های قبلی خود، به‌دنبال تسلط بر امور ونزوئلاست؛ بر توطئه آمریکا پیروز می‌شویم.

💢جروزالم‌‌پست نوشت: دولت آلمان از پذیرش تقاضای واشنگتن مبنی بر ممنوع کردن فعالیت شاخه سیاسی حزب الله لبنان سرباز زده است.

💢کره جنوبی از توقف برگزاری رزمایش‌های مشترک سالانه با آمریکا در راستای تلاش‌های دولت «ترامپ» برای تنش‌زدایی با کره شمالی، خبر داد.

💢«برنی سندرز» کارزار انتخاباتی ۲۰۲۰ خود را آغاز کرد. کارزار انتخاباتی۲۰۲۰«برنی سندرز» رسماً آغازشد. وی درجمع حامیانش دربروکلین نیویورک،به آنهاقول داد درانتخابات مقدماتی حزب دموکرات وهمچنین انتخابات نهایی پیروزخواهدشد.

💢بولتون گفت: می‌خواهیم ائتلافی بزرگ برای برکناری مادورو ایجاد کنیم.

💢ممانعت آمریکا از استقرار «الحشد الشعبی» در مرز عراق با سوریه.

💢واشنگتن‌پست گزارش کرد: سفر اسد به تهران، امیدها به دوری سوریه از ایران را تضعیف کرد.

💢آمانو رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اذعان کرد: ایران در حال اجرای تعهدات مرتبط با هسته‌ای خود ذیل برجام است؛لازم است که ایران به اجرای کامل آن تعهدات ادامه دهد.

💢رهبران گروههای فلسطینی حاضر در سوریه به دیدار ترک آبادی، سفیر تهران در دمشق رفتند و از نقش مهم انقلاب اسلامی در حمایت از آرمان ملت فلسطین قدردانی کردند.

💢امروز آمریکا سامانه پدافند هوایی ضد بالستیک تاد را به رژیم صهیونیستی تحویل داد. اقدامی شاید متقابل در برابر تحویل اس ۳۰۰ به سوریه.
البته جای بسی سوال دارد اگر سامانه پدافند موشکی فلاخن داود و پیکان اسرائیل کارآمدی لازم را داشت چه نیازی به خرید تاد از آمریکا بود؟!!

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *