بین الملل

💠بسته خبری💠

بین الملل

 

💢دست خالی برگشتن «ترزا می» از مذاکره با اتحادیه اروپا در بروکسل بر سر توافق برگزیت، احتمال استعفای وزرای دولت را افزایش داده است.

💢حماس اعلام کرد از دعوت «ائتلاف دموکراتیک فلسطین» جهت اجرای انتخابات تحت نظارت دولت متحد و ملی استقبال می‌کند.

💢رئیس جمهور ونزوئلا: آمریکایی ها در تلاش هستند تا کشور را بی‌ثبات کنند اما این اقدام هیچ موفقیتی به همراه نخواهد داشت. با برگزاری انتخابات زودهنگام “پارلمانی” موافقم.

💢عادل الجبیر، وزیر خارجه سابق عربستان: تلاش برای ارتباط دادن قتل خاشقچی به بن سلمان «بی‌اساس» است و ریاض خود کسانی را که در این قتل دست داشته‌اند، محاکمه خواهد کرد.

💢دبیر کل کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین اعلام کرد که فلسطینیان در کنفرانس ورشو حضور نخواهند یافت. پیش از این آمریکا فلسطین را برای شرکت در نشست ضد ایرانی ورشو دعوت کرده بود.

💢گوآیدو رهبر مخالفان در ونزوئلا: آماده‌ام در صورت لزوم اجازه اقدام نظامی آمریکا در ونزوئلا را بدهم.

💢رئیس ستاد فرماندهی جنوبی آمریکا:
فعالیت‌های ایران در آمریکای جنوبی نگران کننده شده است. ایران پوشش رسانه‌ای ضدآمریکایی خود به زبان اسپانیایی را شدت بخشیده و حمایت خود از تروریسم را به نیم‌کره غربی (آمریکای مرکزی و جنوبی) رسانده است و این برای ما نگران کننده است.

💢 نیروهای امنیتی بحرین با یورش به برخی نقاط این کشور اقدام به تخریب و برچیدن نمادهای سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) کردند.

💢وبگاه خبری «باسنیوز» عراق نوشت:
یک منبع آگاه سوری از سفر محرمانه سرلشکر «علی مملوک»، رئیس دفتر امنیت ملی سوریه به آنتالیا ترکیه در اول دسامبر گذشته خبر داد.
مملوک در دیدار با مقامات ارشد امنیتی ترکیه گفت‌وگوهایی درباره بیرون راندن حزب کارگران کردستان از مرزهای سوریه و ترکیه با توجه به تفاهم‌های بین طرفین داشته است.

💢در حالیکه جنبش اعتراضی به اوضاع اقتصادی فرانسه و سیاست‌ های دولت امانوئل ماکرون رئیس جمهوری این کشور موسوم به جلیقه زردها در سیزدهمین شنبه سیاه به برگزاری تجمعات خود ادامه داده اند، خبرگزاری های اسپوتنیک و راشاتودی هم اکنون با انتشار اخباری فوری درباره اوضاع و تحولات امروز در فرانسه اعلام کردند: معترضان در خیابان شانزه‌ لیزه و در نزدیکی «طاق پیروزی» (Arc de Triomphe) در شهر پاریس پایتخت این کشور تجمع کرده اند.

💢گزارش های محرمانه از دخالت آمریکا در سودان حکایت دارد.
وبگاه «اینتلیجنس آنلاین» نوشت:
سیا اعتراضات در سودان را دنبال می‌کند و هر زمان که احساس کند این اعتراضات به تضعیف جایگاه عمر البشیر منجر شده است، سریعا برای برکناری او اقدام خواهد کرد.
سیا، سرلشگر «صلاح عبدالله محمد صالح» ملقب به «صلاح قوش» رئیس دستگاه اطلاعات و امنیت ملی سودان را به عنوان جانشین البشیر تعیین کرده است.
صلاح قوش سپتامبر گذشته نیز در سفری به واشنگتن و دیدار با مقامات آمریکایی متعهد شد که سودان از طریق دستگاه امنیت و اطلاعات و دفتر ریاست‌جمهوری، روابط تنگاتنگ با سیا را حفظ خواهد کرد.
البشیر به دنبال کناره‌گیری از قدرت نیست اما بقای دولت وی به جلب رضایت مردمی بستگی دارد.
البشیر به عنوان نخستین گام، به متحدان خود اعم از ترکیه و عربستان سعودی متوسل شد تا نیازهای سودان اعم از گندم و نفت را تأمین کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *