ونزوئلا

💠بسته خبری💠

ونزوئلا

 

💢جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر بریتانیا مداخلهٔ دولت‌های بریتانیا و ایالات متحده در امور داخلی ونزوئلا و وضع تحریم علیه این کشور را مردود دانست و تأکید کرد فقط مردم ونزوئلا حق دارند سرنوشت کشور را تعیین کنند.

💢مادورو رییس جمهور قانونی ونزوئلا توییت کرد: «گفت‌وگو، احترام [متقابل]، و همکاری میان خلق‌ها، تنها راهِ دستیابی به صلح و آشتی در سراسر جهان است…»

💢«جاناتان ولاسکو» سفیر ونزوئلا در عراق امروز یکشنبه «خوان گوایدو» غاصب ریاست جمهوری ونزوئلا را به رسمیت شناخت.

💢«وفیقه مهدی» مدیر سایت المیادین به زبان اسپانیایی اعلام کرد که طرفداران «خوان گوایدو» رئیس جمهوری خودخوانده ونزوئلا در تجمعات خود پرچمهای رژیم صهیونیستی را برافراشتند.

💢چندین هزار نفر از ونزوئلایی‌ها در مادرید، پایتخت اسپانیا در حمایت از خوآن گوآیدو تظاهرات کردند.
به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، آنتونیولدزما، شهردار متخلف کاراکاس که سال ۲۰۱۷ از یک زندان در ونزوئلا فرار کرده و به اسپانیا پناه آورد، نیز در این تظاهرات که در مخالفت با نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا برگزار شد، شرکت کرد.

💢معترضان به پوشش خبری “غیرمنصفانه” بحران سیاسی در ونزوئلا در مقابل ساختمانBBC در لندن دست به تظاهرات زدند.
این تظاهرات از سوی “گروه کمونیست انقلابی” ترتیب داده شد که علیه مداخله غرب در امور ونزوئلا و دیگر کشورهای چپگرا و دولت‌های سوسیالیستی فعالیت می‌کند.
آنان با شعارهایی مانند “دست از سر ونزوئلا بردارید” و “بی‌بی‌سی دیگر دروغ نگو” از غرب خواستند دست از مداخله در امور ونزوئلا بکشد

💢خوان گوایدو رییس کودتاگران ونزوئلا غاصب کرسی ریاست جمهوری ونزوئلا خواستار آن شد که اتحادیه اروپا از دارایی‌های این کشور در راستای برآورده کردن منافع اپوزیسیون، محافظت کند.
وی همچنین مدعی شد که به زودی کادر ریاست شعبه‎ خارجی شرکت نفت ونزوئلا را که در آمریکا مستقر است، تغییر خواهد داد.

💢 «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا که در انظار عمومی حاضر شده بود پیشنهاد برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی در این کشور را داد.
مادورو در نخستین حضورش در انظار عمومی پس از زمان حمله پهپادی در رژه نظامی اوت ۲۰۱۸، در جمع حامیانش در کاراکاس گفت که پارلمان کشورش باید مجددا مشروع سازی شود.

💢نیکلاس مادورو رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا از تشکیل واحدهای مردمی در ارتش این کشور خبر داد.
وی در توییتی که در این باره منتشر کرد، نوشت: دستور دادم که نیروهای داوطلب مردمی نیز مانند سربازان در زمره نیروهای مسلح ونزوئلا گنجانده شوند.
مادورو افزود: اگر طالب صلح هستید، باید آماده حراست از آن نیز باشید.

💢به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا در پیامی توئیتری نوشت: خطاب به فرماندهی عالی نظامی ونزوئلا؛ اکنون زمان آن است تا در طرف مردم ونزوئلایی بایستید. این حق و مسؤولیت شماست که از قانون اساسی و دموکراسی برای ونزوئلا دفاع کنید! کارکنان بانک مرکزی و سایر بانک‌های ونزوئلا باید اکنون عفو خوان گوآیدو (رئیس‌جمهوری خودخوانده) را بپذیرند.

💢وزیر خارجه ترکیه گفت: آمریکا و متحدانش باید به حل مشکل ونزوئلا از راه گفت‌و‌گو کمک کنند نه اینکه بر شعله‌های آتش بدمند.

💢ترامپ در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه CBS که در چه صورت ممکن است آمریکا به ونزوئلا حمله نظامی کند، گفت: نمی‌خواهم چیزی در این مورد بگویم. اما قطعا… این یک گزینه است.

💢«جبهه مردمی فلسطین» از دولت ونزوئلا و نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور قانونی این کشور اعلام حمایت کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *