بین الملل

💠بسته خبری💠

بین الملل

 

💢ماتئو سالوینی معاون نخست وزیر ایتالیا در پی اقدام فرانسه در فراخواندن سفیرش از این کشور، اعلام کرد، دولت رُم نمیخواهد با فرانسه اختلاف و درگیری پیدا کند و خوشحال می شود که به منظور مذاکره و بحث بر سر تنشهای اخیر دیداری با امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه داشته باشد.

💢به نقل از رویترز، سران برخی کشورهای اروپایی و آمریکای لاتین در نشستی در شهر «مونته ویدئو» پایتخت اروگوئه پیرامون یافتن راه حلی صلح آمیز و سیاسی برای رفع بحران کنونی در ونزوئلا با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند. این گروه از رهبران جهان اعلام کردند که ظرف ۹۰ روز آینده خواستار آغاز فرآیندی هستند که طی آن، مردم ونزوئلا آینده خود را از طریق برگزاری انتخابات آزاد رقم زنند.

💢روزنامه فاینشنال تایمز نوشت، اتحادیه اروپا تصمیم دارد عربستان و پاناما را در فهرست سیاه پول کثیف قرار دهد.

💢خوان گوایدو، رهبر کودتاگران ونزوئلا درست یک هفته پس از اینکه خودش را رئیس جمهور خواند خواستار “تحریم‌های بیشتر” از جانب اتحادیه اروپا بر ضد کشورش شد!

💢معاون وزیر امور خارجه لهستان اعلام کرد که ایران به دلیل روابط تیره با آمریکا به کنفرانس لهستان در ورشو دعوت نشد.

💢خبرها از کودتا در داعش حکایت دارد.
ابوبکر البغدادی از یک ترور که توسط عناصر داخلی این گروه تروریستی تدارک دیده شده بود جان سالم به در برد
روزنامه گاردین خبر داد رهبر گروه تروریستی داعش از یک کودتای داخلی خلاص شده است
در این حادثه مهاجمان با محافظان بغدادی درگیر شدند اما محافظان وی موفق شدند او را به یک منطقه بیابانی در نزدیک این منطقه فراری دهند
بعد از این حادثه داعش برای دستگیری یا کشتن ابو معاذ الجزایری یکی از معدود رهبران گروه داعش که در منطقه دیر الزور فعالیت می‌کند جایزه تعیین کرد امری که بیانگر متهم شدن او در این حادثه است.

💢تشکیلات‌خودگردان‌فلسطین در موضعی قابل تأمل اعلام کرد:
کنفرانس ورشو توطئه آمریکایی است.
برخی رسانه‌ها از دعوت آمریکا از تشکیلات خودگردان فلسطین برای شرکت در کنفرانس ورشو خبر می‌دهند، اما تشکیلات خودگردان فلسطین آن را «توطئه آمریکایی» توصیف کرده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *