بین الملل

💠بسته خبری💠

بین الملل

 

💢مراسم قدردانی از مهمان نوازی ایرانیان از آوارگان لهستانی امروز (جمعه) با حضور سفیر ایران در ورشو برگزار شد.
شهر ورشو قرار است روزهای ۲۴ و ۲۵ بهمن‌ماه میزبان نشستی ضدایرانی باشد.

💢 پمپئو گفت: در لهستان درباره از بین بردن خطر در خاورمیانه گفتگو می‌کنیم؛ این خطر می‌تواند که از ناحیه ایران باشد. ایرانی‌ها بر روی مردم ونزوئلا و از آن طریق بر آمریکای جنوبی تاثیرگذارند.

💢 دبیرکل سازمان ملل به جای انجام وظیفه صرفاً ابراز امیدواری کرد!
گوترش گفت: دوران مداخله نظامی در آمریکای لاتین خاتمه یافته است. امیدوارم هیچ نیروی خارجی وارد ونزوئلا نشود.

💢 قطر اولین فروند از ۳۶ جنگنده رافائل را که به فرانسه سفارش داده بود تحویل گرفت.
مراسم تحویل اولین جنگنده رافال به قطر روز چهارشنبه در شهر مرینیاک در جنوب غربی فرانسه برگزار شد.

💢 به نقل از تاس، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه در جریان نشست خبری خود با خبرنگاران، تحریم‌های آمریکا علیه سوریه و ایران را به منزله تروریسم اقتصادی عنوان کرد که به هیچ عنوان پذیرفته نیست.

💢به نقل از رویترز، کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در جلسه اخیر خود که پیرامون آینده روابط ریاض و واشنگتن تشکیل شده بود، با تصویب قطعنامه‎ای خواستار تجدیدنظر در رابطه آمریکا با عربستان شد. این قطعنامه که با ۲۵ رای موافق در برابر ۱۷ رای مخالف به تصویب رسید، همکاری‌های آتی وزارت دفاع آمریکا با نظامیان ائتلاف سعودی در جنگ علیه یمن را بسیار محدود و با مانع اساسی روبرو خواهد کرد.

💢آمریکا وعده داد در صورتی که فرماندهان ارشد ارتش ونزوئلا خوان گوایدو، رئیس جمهوری خودخوانده این کشور را به رسمیت بشناسند، تحریم‌های وضع شده علیه آنان برداشته خواهد.

💢وزیر خارجه آمریکا ، مایک پمپئو درگفتگوبا فاکس بیزینس گفت: مردم نمی دانند که حزب الله و ایرانی ها روی مردم ونزوئلا و حتی مردم سراسر آمریکای جنوبی تاثیر دارند و دارای عناصر نفوذی در ونزوئلا و سراسر آمریکای جنوبی هستند.

💢حمایت ایتالیا از جنبش اعتراضی مردمی در پاریس؛
این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که معاون نخست‌وزیر ایتالیا در حومه پاریس، با سران جنبش اعتراضی مردم فرانسه دیدار کرد. او با انتشار عکسی از این دیدار، نوشت: «نسیم تغییر، از آلپ عبور کرده است.

💢سخنگوی وزارت خارجه روسیه: بررسی فعالیت هیات نظامی آمریکا که اخیرا در منطقه پرتعداد شده‌اند و بررسی کلی و جامع حمایت‌ها از جمله حمایت لجستیکی، گزینه نظامی برای تغییر قدرت در ونزوئلا بسیار محتمل است.

💢به نقل از رویترز، سرپرست تیم تحقیقاتی که با نظارت سازمان ملل در مورد قتل «جمال خاشقجی» روزنامه نگار و منتقد سعودی تحقیق می کند، اعلام کرد که شواهد بدست آمده به جنایت بی رحمانه ای اشاره می کند که توسط مقامات سعودی «برنامه ریزی و اجرا شده است».

💢یک راننده وهابی در عربستان وقتی فهمیده مادر و فرزندی که مسافر او هستند شیعه هستند در اقدامی وحشیانه کودک خردسال را مقابل چشمان مادرش سر برید!
این جنایت از جنایت کشتن خاشقجی کمتر نیست و بلکه بدتر است. اما کسی این خبر را منتشر نمی کند.

💢یک مقام مسئول در دولت مغرب گفت که این کشور از ائتلاف متجاوز سعودی در یمن خارج شد.

💢پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در واکنش به پرتاب ماهواره دوستی ایران گفت: برجام کاری برای متوقف کردن برنامه موشکی ایران نمی‌کند.

💢مارسلو ابرارد، وزیر امور خارجه مکزیک در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک در آستانه برگزاری نشست گروه تماس بین المللی ونزوئلا گفت: مکزیک درباره مداخله نظامی آمریکا در ونزوئلا نگران است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *