ونزوئلا

💠بسته خبری💠

ونزوئلا

 

💢 بانک پرتغالی «نوو بانکو» در اقدانی غیرقانونی و دزدی آشکار انتقال یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار از دارایی‌های ونزوئلا که حکومت نیکلاس مادورو قصد داشت به بانک‌های اروگوئه منتقل کند را بلوکه کرد.

💢 «جامعه کارائیب» (CARICOM) به عنوان بزرگترین سازمان در حوزه کشورهای منطقه کارائیب ضمن اعتراض به تصمیم ‘لوئیس آلماگرو’ رئیس «سازمان کشورهای آمریکایی» (OAS) در به رسمیت شناختن رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا، این تصمیم را بدون مشورت از کشورهای عضو این سازمان اعلام کرد.

💢 سفیر ونزوئلا در ایران گفت: گوایدو عامل سازمان سیا است.

💢نیکلاس مادورو رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا، بیانیه گروه لیما مبنی بر حمایت از اپوزیسیون این کشور را زیر سوال برد.
وی گفت :بیانیه گروه لیما به قدری مضحک است که نمی‎دانیم در واکنش به آن بخندیم یا بالا بیاوریم.

💢«برونو رودریگرز» وزیر خارجه کوبا در پیامی توئیتری، از کشورهای آمریکای لاتین خواست این منطقه را از دخالت‌های آمریکا در امان نگه دارند.

💢روزنامه «اسرائیل الیوم» با اشاره به اوضاع داخلی ونزوئلا نوشت: اقدام اسرائیل در به رسمیت شناختن خوان گوایدو (رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا) باعث می شود که بتوان حزب الله را مهار کرد.

💢 کارلوس وچیو نماینده رئیس جمهوری خودخوانده ونزوئلا در آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، اپوزیسیون ونزوئلا قرار است کنفرانس بین‌المللی را در واشنگتن طی روزهای آتی با هدف دستیابی به کمک‌های بشردوستانه فوری میزبانی کند.

💢وزیر خارجه ترکیه گفته کشورهای حامی رئیس جمهوری خودخوانده ونزوئلا بر مشکلات این کشور دامن می‌زنند و میلیون‌ها تن در ونزوئلا را به درد سر میندازند.

💢وزیر امور خارجه ونزوئلا اظهار کرد، برگزاری مذاکره میان دولت ونزوئلا و اپوزیسیون تنها راه حل بحران سیاسی موجود در این کشور است.

💢 نیکلاس مادورو رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا در مصاحبه با راشاتودی با تاکید بر اینکه خطر کودتا در این کشور هنوز برطرف نشده است، برگزاری هرگونه انتخابات ریاست جمهوری در آینده نزدیک را منتفی دانست.

💢 ‘رجب طیب اردوغان’ رئیس‌جمهور ترکیه گفت دولت آمریکا و اتحادیه اروپا بر خلاف شعارهایشان، دموکراسی در ونزوئلا را به چالش کشیده‌اند.

💢معاون وزیر خارجه ایتالیا تاکید کرد که کشورش با هرگونه مداخله خارجی در امور داخلی ونزوئلا مخالف است.

💢برخی کارشناسان امر معتقدند، اگر آمریکا تصمیم به اعزام نیروی نظامی به ونزوئلا بگیرد، روسیه نیز ممکن است «سناریوی سوریه» را برای حمایت از دولت قانونی ونزوئلا اجرا کند و مناقشه نظامی واقعی در این کشور شگل گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *