سینه چاکی برخی اعضای پرنفوذ و پرقدرت کابینه دولت برای جناب مدلّل خان

از نامه محرمانه نعمت‌زاده تا دفاع سیف برای مدلّل‌ها در یک برنامه تلویزیونی!!!
به گفته‌ی توکلی، «بر اساس این تفاهم‌نامه، بانک مرکزی متعهد می‌شود به تأمین و فروش ۶۵۰ میلیون یورو برای آن تاجر. به این ترتیب وی می‌تواند کشتی‌های حامل بار خودش را تخلیه و بار را ترخیص کند، بدون آنکه ارز از بانک مرکزی بخرد؛ بلکه مبلغ ۱۵۰ میلیون یورو را ۴ ماه بعد می‌خرد و ریالش را می‌دهد، مبلغ ۲۵۰ میلیون یورو را ۵ ماه بعد، و ۲۵۰ میلیون یورو را نیز ۶ ماه بعد عمل می‌کند!!!!!!
امتیازی که به هیچ واردکننده خصوصی و دولتی داده نشده است».

یکی از رسانه ها در همان زمان در گزارش تکمیلی خود، تأکید کرده بود، محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر وقت صنعت، معدن و تجارت، خود شخصاً با ارسال «نامه‌ای محرمانه» به بانک مرکزی «خواستار اختصاص این ارز» به گروه تولیدی مورد اشاره شده است.»

«ولی الله سیف» هم در برنامه زنده پایش از شبکه یک سیما درباره رانت ۶۵۰ میلیون یورویی گفته بود که «مسعود مدلل تاجر وارد کننده کالای اساسی کشور است که کشتی های حامل کالاها را به اسکله می آورد تا بتواند ارز آنها را تأمین کند اما تاکنون وجهی به وی پرداخت نشده است. ارز ۶۵۰ میلیون یورویی که گفته می‌شود، به وی پرداخت شده این چنین نبوده به طوری که قرار بود، طی ۴ ماه ارز مورد نیاز وی تسویه شود اما ۹ ماه گذشته و هنوز این اقدام صورت نگرفته است، به طوری که وی کالا را وارد کرد اما پولی دریافت ننموده. در زمانی که وی چنین درخواستی کرده، قیمت ارز مبادله ای ۲۴۵۰ تومان بود که در حال حاضر ۲۶۵۰ تومان شده و این ریسکی است که وی پذیرفته است.»

اما این پایان کشیده شدن پای نام «مدلل ها» به رسانه ها به دلیل بهره گیری از رانت های مختلف نبود.
سال گذشته در جریان افشای اسامی بدهکاران کلان بانک سرمایه «محمود صادقی» نماینده فراکسیون امید مجلس از بدهی کلان فردی به نام «سامان مدلل» به بانک سرمایه خبر داد.

بدهی فرد مورد اشاره که از خانواده مدلل محسوب می شود به بانک سرمایه بیش از 5 هزار و 754 میلیارد ریال است که علیرغم اعلام آن در آذر ماه سال گذشته تاکنون هیچ واکنشی از سوی بانک عامل، فرد مذکور و نهادهای نظارتی درباره دریافت و یا عدم دریافت رقم فوق الذکر اتخاذ نشده است و معلوم نیست که اموال معلمان و بیت المال از سوی این فرد عودت داده شده است یا خیر؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *