یک نویسنده سعودی مطرح کرد: لزوم اتحاد با اسرائیل برای مبارزه با دشمنی به نام ایران

به نقل از پایگاه خبری عربی 21، دحام العنزی نویسنده عربستانی از دعوت یوسی یونا عضو کنست اسرائیل از محمد بن سلمان ولیعهد سعودی برای بازدید از اراضی اشغالی و سخنرانی در کنست استقبال کرد، مانند همان اقدامی که انور سادات در بازدید خود از اسرائیل انجام داد.

العنزی در مقاله منتشر شده خود در روزنامه «الخلیج السعودیه» گفت: بله، با این دعوت عضو کنست موافقم، نتانیاهو اگر می خواهد شریکی واقعی برای برقراری صلح داشته باشد باید با طرح صلح عربی پیشنهاد شده از سوی عربستان موافقت نماید و از بزرگ عرب و جهان اسلام یعنی عربستان سعودی دعوت نماید.

وی ادامه داد: نتانیاهو باید ولیعهد جوان عربستان را به سخنرانی در کنست دعوت کند و به نظرم محمد بن سلمان سازنده صلح در منطقه، لحظه ای در قبول این دعوت تردید نخواهد کرد، زیرا وی به این اقناع رسیده است که اسرائیل به دنبال صلح واقعی بوده و عربستان را شریکی حقیقی برای خود می داند که آن نیز خواستار ثبات منطقه و بازگشت آرامش به خاورمیانه است.
​این نویسنده سعودی مدعی شد: جنبش های اسلامی مانند حماس، اخوان المسلیمن، حزب الله، القاعده، داعش و دیگر گروه ها، همگی شعارهای فریبنده ای در خصوص مساله فلسطین سر می دهند.
العنزی در ادعایی دیگر افزود: تاجران مساله فلسطین از جمله حماس و چپگرایانی چون فتح نمی خواهند این ماجرا پایان یابد و صلح در منطقه حکم فرما شود تا کشورها به بازسازی خود مشغول شوند زیرا آنها از این درگیری سود می برند، بله با این دعوت عضو کنست موافقم، نتانیاهو اگر می خواهد شریکی واقعی برای ایجاد صلح داشته باشد باید با طرح صلح عربی پیشنهاد شده از سوی عربستان موافقت نماید و از بزرگ عرب و جهان اسلام یعنی عربستان سعودی دعوت نماید.
​وی در ادامه مقاله خود نوشت: دشمن مشترکی به نام ایران عامل مهمی در نزدیکی عرب ها و اسرائیل می باشد، باید مساله فلسطین حل شود چرا که در طول دهه های گذشته بهانه ای برای تمام تروریست های جهان بوده تا برای انجام اقدامات خود از این مساله به عنوان پیراهن عثمان استفاده کنند. معتقدم عقلای اسرائیل میزان اهمیت عربستان به ویژه در مسائل موجود در خاورمیانه را درک کرده اند.
​العنزی در بخش دیگری از مقاله خود گفت: ما و اسرائیل در خاکریزی واحد برای مبارزه با تروریسمی هستیم که از سوی ایران و نواب منطقه ای آن از جمله احزاب، سازمان ها و برخی کشورهای دیگر حمایت شده و تامین مالی می شود، همچنین برای مبارزه با تحقق پروژه مفتضحانه اعاده حکومت عثمانی استعمارگر و دروغ خلافت اسلامی ادعایی با اسرائیل متحد هستیم. من اطمینان دارم «مردم» اسرائیل صلح جو هستند و می خواهند مانند مردم عربستان در آرامش کامل زندگی کنند و توپ هم اکنون درون دروازه رهبران و دولت اسرائیل قرار دارد.
​این تحلیلگر عربستانی گفت: ما نیز مانند دیگر مسلمانان با یهود و یهودیت به عنوان یک دین مشکلی نداریم و همچنین با مردم یهودی نیز مانند دیگر ملت های مشکلی نداریم، بلکه من در طول سال هایی که در واشنگتن بوده ام بسیاری از یهودیان اسرائیلی را ملاقات کرده و آنها را پسر عمو خطاب می کردم، آنها عمو زادگان ما هستند و از فارس ها و ترک ها به ما نزدیک ترند.
​العنزی در ادامه افزود: سرنوشت بزرگانی چون محمد بن سلمان آن است که صلح و امنیت را در منطقه حاکم کنند و این شخصیت می تواند با تهدیدات سیاسی که عربستان با آن مواجه است مقابله نماید، ما خواستار خاورمیانه ای آرام هستیم که از دسیسه های ایرانی و اسطوره ها در امان باشد. من به افتتاح سفارت اسرائیل در عربستان و به طور متقابل افتتاح سفارت عربستان در قدس غربی دعوت می نمایم.
العنزی در پایان سخنان خود در این مقاله گفت: اطمینان دارم بسیاری از عربستانی ها که من نیز یکی از آنها هستم از سفر ولیعهد به اسرائیل خوشحال خواهند شد، بسیار مسرورم که در طی سال های گذشته در بسیاری از مقالات و مصاحبه های تلویزیونی از عربستان به عنوان سازندگان صلح یاد می شود و هیچ دشمنی با اسرائیل و «مردم» آن ابراز نشده است، افتخار می کنم که به عنوان اولین سفیر کشورم در اسرائیل بوده و پرچم عربستان را در آنجا به اهتزاز در آوردم و همچنین پرچ اسرائیل را در ریاض، ما در صلح و محبت با آنها زندگی می کنیم، نتانیاهو اگر خواستار صلح هستی پس اقدام کن و محمد بن سلمان تو را نا امید نخواهد کرد.
حساب کاربری «اسرائیل بالعربیه» در توییتر در پاسخ به نویسنده این مقاله نوشت: آغوش اسرائیل برای صلح با تمام کشورهای همجوار باز است.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *