نماینده مجلس سوریه: سخن آیت‌الله خامنه‌ای درباره قدس سبب می‌شود به ضرورت آزادسازی آن بیندیشیم

“صفوان قربی” درارتباط با فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران که خطاب به وزیر اوقاف سوریه فرمودند “امیدواریم همه ما آن روزی را ببینیم که شما در قدس نماز جماعت می‌خوانید و آن روز نیز دیر نخواهد بود.” گفت: این سخن بسیار درست است و ما را به هدف حقیقی رهنمون می سازد. نبرد با رژیم صهیونیستی برای آزادی قدس یک نبرد بنیادین و اساسی است.  تمام مسلمانان بدون هیچ شک و تردیدی بر آزادی قدس تاکید دارند.  شما می دانید رژیم صهیونیستی، فلسطین، قدس شریف و بخش هایی از خاک سوریه و لبنان را به اشغال خود درآورده است. اکنون جنگ ها و درگیری های داخلی کشورهای منطقه را به خود مشغول داشته و هدف از آنها فرسوده ساختن قدرت نظامی و اقتصادی کشورهای مزبور است.

آزاد سازی قدس

این نماینده پارلمان سوریه افزود: فرمایش آیت الله خامنه ای درباره قدس سبب می شود تا ما به ضرورت آزاد سازی این شهر مقدس بیاندیشیم.  ملت های مسلمان باید به آزاد سازی قدس بطور جدی بیندیشند و اختلافات میان خود را از طریق مذاکره و گفت‌وگو حل و فصل کنند.  این درحالی است که دشمنان در صددند با دامن زدن به مشکلات، عمق شکاف و اختلافات میان مسلمانان را افزایش دهند تا آنها آرمان های فلسطین و قدس شریف را فراموش کنند.

روزهای درخشان محور مقاومت

این سیاستمدار سوری درباره پیامی که در سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص برنامه ریزی برای آزادسازی قدس وجود داشت، گفت: محور مقاومت متمرکز بر ایران، سوریه و لبنان است که امیدواریم عراق نیز به صورت فعالتر به این محور بپیوندد. این محور از حمایت روسیه برخوردار است.  ایران کمک های زیادی در مبارزه با گروه های تروریستی در سوریه به دولت دمشق و ملت سوریه ارائه کرده است. هنگامی که گروه های تروریستی  در سوریه و عراق سرکوب و ریشه کن شوند، آنگاه نبرد با دشمن صهیونیستی بسیار شدیدتر خواهد بود. این موضوعی است که آمریکا و رژیم صهیونیستی بخوبی آن را درک کرده اند. به همین دلیل می کوشند جنگ داخلی سوریه همچنان ادامه یابد. با وجود این، محور مقاومت روزهای درخشان و تاثیرگذاری در پیش دارد و احترامش نزد ملت بیشتر خواهد شد.

مشکل منطقه

وی در ارتباط به انتقال سفارت آمریکا به قدس گفت: انتقال سفارت آمریکا به قدس در برهه تاریخی انجام می شود که منطقه شاهد درگیری ها و بی ثباتی های زیادی است. کشورهای این منطقه درگیر بحران های داخلی هستند و درست در همین زمان آمریکا با همکاری رژیم صهیونیستی می خواهد سفارت خود را به قدس شریف انتقال دهد.  این درحالی است که بسیاری از کشورهای اسلامی به نوعی  با آمریکا و رژیم صهیونیستی همکاری دارند. در این میان برخی کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس با رژیم اشغالگر صهیونیستی روابط مثبتی دارند. اسرائیل می کوشد حضور خود را به عنوان یک امر طبیعی درمنطقه جلوه دهد.  “تل آویو می تواند دوست یا حامی کشورها باشد لذا می توان با آن همکاری کرد” چنین دیدگاهی مشکل کنونی منطقه است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *