مکمّل«سیاسی» برای طراحی های«نظامی»

جریان۱۴مارس ائتلاف سیاسی فعال در لبنان است که در سال ۲۰۰۵ و با موج سواری از ترور مشکوک «رفیق حریری»، به رهبری فرزند او «سعد حریری» شکل گرفت.

ازجمله مبانی شکل گیری ائتلاف ۱۴ مارس مقابله با حاکمیت سیاسی_نظامی سوریه بوده است و البته در ادامه گرفتن کرسی های سیاسی لبنان و نیز تضعیف مقاومت لبنان بود.

پس از ترور مشکوک رفیق حریری و شکل گیری ۱۴مارس، زمینه های خروج نیروهای نظامی سوریه از لبنان پس از ۲۹سال فراهم شد.

برآیند کُنش های سیاسی «جریان ۱۴مارس» پس از حدود ۱۲سال نشانگر این واقعیت است که بعنوان نقش مکمل در پروژه و طراحی های صهیونیست ها حرکت کرده است.

اگر در خاطر مخاطبان باشد، تنها چندماه پس از ترور مشکوک«رفیق حریری» و اخراج نیروهای سوریه از کشور لبنان زمینه های حمله وحشیانه اسرائیل به لبنان(معروف به جنگ ۳۳روزه) در سال ۲۰۰۶ فراهم شد.(هرچند بهانه حمله اسرائیل اسارت ۲نظامی صهیونیست بود اما کارشناسان خبره سیاسی و امنیتی اذعان دارند که اسرائیل ماه ها در تدارک حمله به لبنان بوده و حمله به لبنان قطعی بود به هر بهانه ای…)

در طی جنگ ۳۳روزه و مقاومت جانانه مقاومت لبنان با اسرائیل، جریان ۱۴ مارس(که دولت لبنان را در دست داشت) از هیچ کارشکنی و جوسازی علیه مقاومت دریغ نکرد و همزمان با حمله «نظامی» اسرائیل به لبنان، هرطور که توانست منافقانه و هم راستا با صهیونیست ها در غالب «سیاسی» حرکت کرد.

شبیه این تحرکات را بارها از جریان ۱۴مارس نظاره کردیم تا الان…

اکنون همزمان با ناکام ماندن داعش و سایر تروریست ها در براندازی حکومت های سوریه و عراق، پیروزی های جریان مقاومت بر تروریست ها و ناکام ماندن طراحی های منطقه ای سرویس های عِبری_عربی و درعین حال طراحی های جدید آنها، بازهم شاهد نقش آفرینی ۱۴مارسی ها شده ایم.

سابقه خیانت عناصر داخلی در کشورهای منطقه(ایران، عراق، سوریه،یمن، لبنان و…)، سابقه ای تاریخی است.

بخصوص در لبنان که حتی در زمان اشغال جنوب لبنان توسط اسرائیل شاهد خیانت فالانژهای لبنانی به مردم کشورشان بوده ایم.

ازقضا در ائتلاف ۱۴مارس حضور فالانژها به رهبری «سمیر جعجع» که پرونده خیانت بارش برکسی پوشیده نیست(جعجع ازجمله مظنونین اصلی ربایش جاوید الاثر احمد متوسلیان هم است) و همراهی آنها با «سعد حریری» را هم می بینیم.

گویا هرزمان تنازعات منطقه با حضور «اسرائیل»، «سوریه»، «لبنان» و در ادامه «ایران» و «عربستان» و «عراق» بالا میگیرد باید شاهد پادویی ائتلاف ۱۴مارس برای صهیونیست ها باشیم.

مخلص کلام اینکه همیشه در مواقع حساس به موازات «فشارهای نظامی_امنیتی» علیه «جریان مقاومت درمنطقه» خاصه «حزب الله لبنان»، «جریان ۱۴مارس»با «مانورهای سیاسی» خود مکمل طراحی های صهیونیست‌ها بوده است.

حسین استادی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *