آنچه به قلم “جودی سیگل- ایتزکوویچ” در روزنامه اسرائیلی “جروزالم پست” می خوانید:

اکثریت مردم اعتماد چندانی به نهادهای دولتی ندارند.

بر طبق نظرسنجی، بیشتر اسرائیلی ها میگویند که می خواهند به طور جدی در مورد اینکه چه نوع درمانی را با توجه به توضیحاتی که از پزشکان دریافت می کنند را خود انتخاب کنند.
اکثریت مردم اعتماد چندانی به نهادهای دولتی از جمله نظام سلامت، آموزش و پرورش و دادگستری ندارند؛ اما بیشتر اسرائیلی ها تا حد زیادی به پزشک های خانواده و در حد کمی به بیمارستان ها اعتماد دارند.
این حاصل نظرسنجی نمونه ای از بزرگسالان است که توسط موسسه پژوهش افکار عمومی کوهن دانشگاه تل آویو برای کنفرانس دریای مرده (بحر المیت) موسسه ی ملی مطالعات سیاست سلامت اسرائیل که در روز چهارشنبه آغاز به کار کرد، انجام شده است.
تعداد زیادی از شخصیت های برجسته در حوزه نظام بهداشت و سلامت که در بسیاری از موارد در پیش بینی دقیق افکار عمومی ناموفق بودند در این کنفرانس شرکت داشتند. موضوع هفدهمین کنفرانس سالانه «تمرکز بر بیمار» است.
دکتر جیورا کاپلن (Giora Kaplan) پژوهش گر سلامت موسسه همه گیر شناسی و سیاست سلامت تل آویو گفت که اختلاف قابل توجهی بین تصور مردم در مورد پزشکان مراقبت های اولیه در جامعه و تیم بیمارستانی وجود دارد. آنها انتظار دارند که توسط پزشک خانواده به خوبی تحت درمان قرار بگیرند و تصورشان این است که توسط کادر بیمارستان به آن خوبی پزشک خانواده مورد معالجه قرار  نمیگیرند. اکثر آنها همچنین با جملات «پزشک بهتر می داند که سلامتی من در چه وضعیتی است»، و «تصمیم پزشک من همیشه بر اساس خیر و صلاح من است نه بر اساس بودجه سلامت یا منافع اقتصادی شرکت های دارویی» موافق نبودند.
بیشتر اسرائیلی ها بر طبق نظر سنجی انجام شده می گویند که می خواهند به طور جدی در مورد اینکه چه نوع درمانی بر طبق توضیحات پزشک اتخاذ خواهند کرد؛ تصمیم گیری کنند.
با وجود آنکه شرکت کنندگان در کنفرانس به درستی پیش بینی کردند که مردم اعتماد کمی به نهادهای دولتی دارند اما ایشان در پیش بینی افکار عمومی در دیگر موضوعات مانند این که اقبال مردم به پزشک خانواده بیشتر از کادر بیمارستان بوده است؛ این که بیشتر آنها خواستار استقلال در تصمیم گیری های پزشکی بوده اند و رضایت عمومی از بودجه های بهداشت عمومی را، از قلم انداختند.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *