درگیری‌ها در بیمارستان نظامی کابل با ۱۷ کشته و ۷۵ زخمی پایان یافت

به گزارش نجوا نیروهای ویژه ارتش و پلیس پس از هفت ساعت درگیری توانستند پنج مهاجم انتحاری که در داخل ساختمان بیمارستان نظامی کابل موضع گرفته بودن را از پای درآورند.

مقامات امنیتی افغان در کابل اعلام کردند که این درگیری‌ها با کشته شدن مهاجمان مسلح و پاکسازی بیمارستان سردارداودخان پایان یافته است.

پس از کشته شدن مهاجمان مسلح و  پایان درگیری‌ها برخی از منابع رسمی نیز آمار تلفات را حدود 17 کشته و 75 زخمی اعلام کرده‌اند که وضعیت برخی از زخمی‌ها نیز وخیم گزارش شده است.

این حمله که واکنش‌های وسیعی را در بین مقامات و نهادهای حقوق بشری در پی داشته از سوی افراد وابسته به داعش صورت گرفته است.

«ذبیح الله مجاهد» سخنگوی طالبان با انتشار پیامی در توئیتر رسمی خود هرگونه ارتباط با این حمله را رد کرده بود اما افراد وابسته به داعش با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت این حمله را پذیرفته‌اند.

با این وجود این حمله مرگبارترین حمله افراد وابسته به داعش در شهر کابل پس از حمله به جنبش روشنایی محسوب می‌شود.

«امرالله صالح» رئیس سابق اداره امنیت ملی افغانستان در واکنش به این حمله با متهم ساختن رهبران دولت این کشور به بی کفایتی از عملکرد مقامات امنیتی نیز انتقاد کرد.

وی افزود: برخی از مقامات افغان بجای تامین امنیت شهر از قابلیت‌های “واحد خاص نظامی عملیات‌های ضربت ” به عنوان محافظ شخصی استفاده می‌کنند.

با وجود تغییرات در سطح مسئولان امنیتی شهر کابل از سوی رئیس جمهور، این حمله بار دیگر شهر کابل را به خود لرزاند.

وزارت کشور چند روز قبل اعلام کرد که به منظور بهبود وضعیت امنیتی شهر کابل و سایر ولایت‌ها به دستور مستقیم رئیس جمهور ده‌ها مقام ارشد امنیتی از جمله فرمانده پلیس شهر کابل تغییر کرده‌اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *