توطئه مقامات بلندپایه افغان علیه یکدیگر

به گزارش نجوا «رحمت‌الله نبیل» و «امرالله صالح» روسای پیشین امنیت ملی افغانستان پس از حمله انتحاری صبح امروز در مقابل بیمارستان 400 تختخوابی کابل به افزایش ناامنی‌‌ها در این کشور واکنش نشان دادند.

«امرالله صالح» در صفحه رسمی فیسبوک خود با نوشتن نامه‌ای سرگشاده به سران حکومت وحدت ملی گفته است که شما بهتر می‌دانید و دقیق باخبر هستید که نهادهای امنیتی افغانستان فرو ریخته‌اند، نمی‌خواهم جزئیات ارائه کنم، اگر حرف  من را باور ندارید از مردم و همکاران بین‌المللی ما بپرسید که چه نظری دارند.

وی در ادامه این نامه با اشاره به به استعفای خود در سال 2010 و در زمان ریاست جمهوری حامد کرزی خاطرنشان کرد که در سال 2010 به خاطر شلیک یک خمپاره بسوی لویه جرگه استعفا کردم و به زعم بسیاری‌ وادار به استعفا شدم.

صالح ادامه داد که در زمان ماموریت خود در اداره امنیت ملی، نیروی ضربت برای عملیات‌های ویژه را ایجاد کردم و هیچ‌گاه از آنها در کارهای غیرضروری و غیرکاری استفاده نکردم.

وی تصریح کرد: اما حالا همان نیروهای ضربت توسط مقامات مختلف دولتی مورد سوء استفاده قرار می‌گیرند. حتی از آنها برای مراسم عزا و عروسی نیز استفاده می‌شوند. این یک نمونه بسیار کوچک است. از همان نیروها برای مراقبت و حتی محافظت اطفال و خانواده مقامات استفاده می‌شود، از صدها مورد تنها یکی از آنها را در این یاداشت نوشتم.

رئیس سابق اداره امنیت ملی افغانستان خطاب به سران حکومت وحدت ملی گفت: شما با ابراز امیدواری وضعیت را نمی‌توانید بهبود بخشید.

از سوی دیگر، رحمت‌الله نبیل نیز در صفحه رسمی فیسبوک خود نوشت: «مسئولان بلندپایه ما به‌جای تجزیه و تحلیل از اوضاع پیچیده کشور و آمادگى‌هاى لازم براى دفع توطئه‌هاى دشمن، علیه یکدیگر توطئه می‌کنند.

وی تصریح کرد که سربازان نیروهاى امنیتى و دفاعى افغانستان با وقار و شجاع هستند، اما دولتمردان این کشور وابسته، ترسو و جبون. به همین دلیل بیشتر خون می‌دهیم، بیشتر خون می‌شوییم و بیشتر خون می‌خوریم و وطن‌مان بیشتر ویران می‌شود.»

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *