گذرگاه‌های مرزی «تورخم» و «سپین‌بولدک» برای ۲ روز باز شده است

به گزارش نجوا وزارت امور خارجه پاکستان از باز شدن مرزهای تورخم و سپین بولدک فقط برای دو روز به منظور بازگشت مسافرین افغان خبر داده است.

«سرتاج عزیز» مشاور روابط بین‌الملل نخست وزیر پاکستان نیز شب گذشته در تماس تلفنی با «عمر زاخیلوال» سفیر افغانستان در پاکستان باز شدن مرزها را تائید کرد.

با این وجود عمرزاخیلوال تاکید کرد که مسافرانی که در پشت مرزها حصار مانده‌اند باید روزهای سه شنبه و چهار شنبه آمادگی عبور از مرز را داشته باشند، زیرا تلاش‌های دولت افغانستان هنوز به نتایج مثبتی برای بازگشایی کامل مرزها با پاکستان نرسیده است.

«خواجه آصف» وزیر دفاع پاکستان در پارلمان این کشور از مسدود کردن گذرگاه‌های مرزی با افغانستان از سوی ارتش دفاع کرد.

وزیردفاع پاکستان گفت: از مرز افغانستان تروریست‌ها وارد پاکستان شده و صدها غیر نظامی را می‌کشند، پس حکومت پاکستان حق دارد که مرزهای مشترک با افغانستان را مسدود کند.

 وی اظهارداشت که تا زمانی تدابیر شدید امنیتی در مرز مشترک افغانستان و پاکستان اتخاذ نشود، دو کشور با تهدید تروریسم مواجه خواهند شد.

از سویی هم برخی از احزاب سیاسی و اتحادیه‌های تجاری این کشور به عدم بازگشایی مرز مشترک با افغانستان دست به اعتراض زده‌اند، ولی حکومت مرکزی و ارتش پاکستان همچنان به بسته ماندن مرزها تا مدت زمان نامحدودی تاکید دارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *