درگیری بین نظامیان آل خلیفه و تظاهرات کنندگان در جنوب منامه

به گزارش نجوا ، به نقل از المنار، منطقه النویدرات در جنوب منامه، شامگاه جمعه صحنه درگیری بین نیروهای امنیتی آل خلیفه و شرکت کنندگان در راهپیمایی بزرگداشت شهید عبدالله العجوز جوان 21 ساله این کشور که چند روز قبل به شهادت رسید، بود.

در این راهپیمایی معترضان شعارهایی علیه حمد آل خلیفه پادشاه بحرین سر دادند.

شب گذشته همچنین راهپیمایی‌هایی به منظور بزرگداشت شهادت این جوان در مناطق مختلفی از بحرین برگزار شد.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی‌ها، تصاویر شهید عبدالله العجوز و 6 جوان دیگر را که اخیرا به دست نیروهای آل خلیفه به شهادت رسیدند  در دست داشتند.

با وجود تشدید تدابیر امنیتی از سوی رژیم آل خلیفه و شدت گرفتن هجمه رسانه‌ای علیه معارضان و احتمال تصویب قانونی که امکان محاکمه غیرنظامیان در دادگاه‌های نظامی را فراهم می‌کند، اما تظاهرات و اعتراضات علیه این رژیم در مناطق مختلف این کشور همچنان ادامه دارد.

بحرینی‌ها امسال در حالی به استقبال ششمین سالروز انقلابشان رفتند که اوضاع این کشور به‌دلیل اعدام 6 جوان به‌دست رژیم که اخیراً صورت گرفته است، به‌شدت متشنج شده و مناطق مختلف بحرین طی هفته‌ها و روزهای گذشته صحنه تظاهرات و راهپیمایی‌ در اعتراض به این اقدام رژیم بود و این راهپیمایی‌ها همچنان ادامه دارد.

این در حالی است که عبدالله العجوز جوان 21ساله بحرینی صبح دوشنبه گذشته در منطقه النویدرات هدف گلوله نیروهای رژیم آل خلیفه قرار گرفت و به شهادت رسید.

وزارت کشور بحرین بعد از اعدام وحشیانه 7 تن از جوانان این کشور در طول 38 روز گذشته، از بازداشت شمار زیادی از زنان و جوانان این کشور و پرونده‌سازی برای آن‌ها خبر داده است.

انقلاب بحرین که وارد ششمین سالروز خود شده است، نشان داد که گزینه‌های رژیم آل خلیفه در برخورد با اراده شهروندان شکست خورده است و وحشی‌گری رژیم و ادامه کشتارها، آن‌ها را از ادامه حرکت‌های اعتراضی در راستای پیگیری حقوقشان، بازنمی‌دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *