نتانیاهو با رهبران کنگره آمریکا دیدار و درباره ایران گفت‌وگو کرد

“بنیامین نتانیاهو” نخست وزیر رژیم صهیونیستی با رهبران کنگره آمریکا دیدار و درباره ایران گفت‌وگو کرد

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بعد از دیدار با ترامپ با رهبران کنگره دیدار کرد.

به گزارش نجوا روزنامه تایمز اسرائیل نوشته وی در این دیدار درباره موضوعات ایران، سوریه، حزب‌الله و فلسطین با سران کنگره بحث و تبادل نظر کرد.

پل رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه‌ای گفت که پاسخگو کردن ایران، تقویت حاشیه برتری نظامی اسرائیل و مقابله با تلاش‌های بین‌المللی جهت مشروعیت‌زدایی از اسرائیل محور رایزنی‌های دو طرف بوده است.

روز گذشته نیز ترامپ در کنفرانس خبری مشترک با نتانیاهو که به آمریکا سفر کرده است، گفت: «توافق هسته‌ای با ایران، یکی از بدترین توافق‌هایی است که دیده‌ام. دولت من تحریم‌هایی را علیه ایران وضع کرده و بعد از این هم اقدامات بیشتری انجام خواهم داد تا اطمینان یابم که ایران هرگز به سلاح هسته‌ای دست نمی‌یابد.»

رئیس‌جمهور آمریکا با تأکید بر حمایت همیشگی واشنگتن از تل‌آویو افزود: «اسرائیل با تهدیدات زیادی مواجه است، ازجمله تهدید هسته‌ای ایران که حرف‌های زیادی در مورد آن زده‌ایم».

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در این کنفرانس مطبوعاتی تأکید کرد که امریکا و اسرائیل بزرگ‌ترین و مهم‌ترین هم‌پیمانان یکدیگر هستند.

نتانیاهو با طرح این ادعا که «خطر ایران تنها متوجه اسرائیل نیست»، گفت: «نه فقط اسرائیل و ایالات‌متحده، بلکه کشورهای دیگر در منطقه نیز نسبت به تهدید ناشی از ایران با ما هم‌نظر هستند.»

نتانیاهو با اشاره به برنامۀ موشکی ایران، آن را نقض تعهدات ایران دانست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *