مقامات ارشد وزارت دفاع افغانستان: بی‌کفایتی و عدم استقلال وزیر دفاع افغانستان موجب افزایش تلفات نیروهای این کشور شده است

به گزارش نجوا مقامات ارشد وزارت دفاع افغانستان با انتقاد شدید از عملکرد «عبدالله حبیبی» وزیر دفاع این کشور اعلام کردند که وی توانایی رهبری جنگ و تصمیم‌گیری مستقل را ندارد.

یک مقام ارشد وزارت دفاع افغانستان که نخواست نامش فاش شود به تلویزیون یک این کشور گفت: حبیبی در تصمیم‌گیری‌ها به عنوان یک وزیر مستقل عمل نمی‌کند و این موضوع سبب ایجاد مشکل‌های زیاد در سطح این وزارت شده است.

وی افزود: عبدالله حبیبی از سایر مقامات حکومتی که مربوط به وزارت دفاع افغانستان نیستند، فرمان‌های امور روزمره‌ این وزارت‌خانه را می‌گیرد.

یک ژنرال ارشد دیگر وزارت دفاع افغانستان نیز اظهار داشت: عدم کفایت وزیر دفاع به ویژه در هنگام حملهات طالبان بر سربازان این کشور، موجب افزایش تلفات نیروهای امنیتی افغان شده است.

یک مقام ارشد اداری وزارت دفاع افغانستان نیز اعلام کرد که رهبری کنونی این وزارت‌خانه تصمیم‌های اداری و مالی در این وزارت را با کندی و وابستگی به دیگران اتخاذ می‌کند که گاهی سبب کاهش حمایت‌های لوجیستیکی از نیروهای امنیتی افغان در میدان‌های جنگ می‌شود.

چندی قبل سخنگوی ماموریت حمایت قاطع در افغانستان گفته بود که فرماندهان ناکارآمد رهبری نیروهای امنیتی افغان را بر عهده گرفته‌اند.

تلویزیون یک افغانستان همچنین چندی قبل گزارش داده بود که وزارت دفاع این کشور تصمیم گرفته تا نیروهای امنیتی افغان را از شهرستان مارجه‌ هلمند خارج کرده و از این طریق زمینه‌ ورود مخالفان مسلح به این شهرستان را فراهم کند.

رسانه‌های افغان چندی قبل گزارش داده بودند که رقم کشته و زخمی‌های درگیری‌های افغانستان در ماه اکتبر سال جاری میلادی نسبت به ماههای گذشته 83 درصد افزایش داشته است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *