قاتل سفیر روسیه در حلب کنار النصره جنگیده بود

به گزارش نجوا روزنامه «زمان» ترکیه، به نقل از منابع آگاه به روند تحقیقات درباره قتل «آندری کارلوف» سفیر روسیه در آنکارا، نوشت: قاتل سفیر روسیه در آنکارا در سال 2015 با اطلاع دولت و مقام‌های ترکیه به سوریه رفته بود تا در کنار گروه تروریستی جبهه النصره بجنگد.

روزنامه زمان به نقل از این منابع، که نام‌شان ذکر نشده است، خاطرنشان کرد، «مرت مولود آلتین‌تاش» یکی از «شرور‌ترین جنگجویان در حلب، در میان جبهه النصره بود و در اشغال ساختمان‌ها و مواضعی در این شهر و در عملیات‌های ارتش سوریه، مشارکت داشت.»

این روزنامه افزود: تیم بازرسان در پرونده قتل کارلوف با توجه به شخصیت روحی و روانی ضارب، می‌گویند که وی «شماری از سربازان سوریه را کشته است و در مقابل، تعدادی از دوستان و هم‌قطاران وی در سوریه کشته شده‌اند.. از آن زمان نیز که مرت آلتین‌تاش به ترکیه بازگشته است؛ روحیه وی تغییر کرده و در برکه‌ای از خون زندگی می‌کرد و همواره علاقه داشت دست به کشتار بزند. وی در جمع دوستانش می‌گفت: «خواهم کشت، خواهم کشت.» و زمانی‌که از او می‌پرسیدند چه کسی را خواهی کشت؛ جوابی نمی‌داد بلکه می‌گفت: «یک شخص خاصی را خواهم کشت.»

به نوشته زمان، ضارب سفیر روسیه، یک هفته قبل از ترور، به درخواست خود، به‌عنوان نگهبان سفارت روسیه انتخاب شده بود.

آندری کارلوف، سفیر روسیه در آنکارا شامگاه دوشنبه در حالی‌که برای بازدید و سخنرانی در یک گالری هنری به‌سر می‌برد، از پشت سر هدف گلوله جوانی قرار گرفت که بعدا گفته شد عضو نیروهای پلیس ترکیه بوده ‌است. فرد مهاجم در جریان حمله، فریادهایی در حمایت از حلب سر داده ‌است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *