ترامپ: قطعنامه ضداسرائیلی شورای امنیت، برقراری صلح در خاورمیانه را دشوار خواهد کرد

به گزارش نجوا به نقل از اسپوتنیک، دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا امروز یکشنبه در اظهاراتی گفت: اقدام شورای امنیت سازمان ملل در تصویب قطعنامه‌ای که شهرک سازی اسرائیل در کرانه باختری را محکوم می کند، موجب دشوارتر شدن مذاکرات برای برقراری صلح در خاورمیانه خواهد شد.

اعضای شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه‌ای که خواستار پایان دادن به شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی است را به تصویب رساندند.

آمریکا تنها عضو شورای امنیت بود که به قطعنامه ضد شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی رأی ممتنع داد. 14 عضو دیگر به این قطعنامه رأی موافق دادند.

یش نویس این قطعنامه را چهار کشور مالزی، ونزوئلا، نیوزلند و سنگال  تنظیم و به شورای امنیت سازمان ملل  پیشنهاد کرده بودند.

ترامپ افزود: شکست بزرگ برای اسرائیل و سازمان ملل که مذاکره برای صلح را دشوارتر خواهد کرد.

دونالد ترامپ پیش از این نیز در واکنش به رای شورای امنیت در محکومیت شهرک سازی رژیم صهیونیستی با انتشار توییتی تاکید کرد: همه چیز پس از 20 ژانویه متفاوت خواهد بود.

ترامپ 20 ژانویه پس از ادای سوگند رسما رئیس جمهور آمریکا خواهد شد. ترامپ پنجشنبه از آمریکا خواسته بود تا این قطعنامه شورای امنیت را وتو کند.

اسرائیل از دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا به دلیل وتو نکردن این قطعنامه به شدت انتقاد کرده و گفته است، که به این قطعنامه پایبند نخواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *