آنچه در روزنامه فلسطینی “المنار” میخوانید:

دیدار مقامات اسرائیلی و عربستان

عربستان سعودی که خون صدها هزار عرب و مسلمان را بر گردن دارد، از مدتها پیش در پی تحقق این هدف به شیوه های مختلف بوده است.

تعدادی از شاهزادگان وهابی آل سعود که مدافع تروریست ها در سوریه نیز هستند، از جمله افراد حاضر در این دیدارها بوده اند.

رژیم حاکم بر عربستان افزایش تنش بین فلسطینیان و رژیم اسرائیلی را خطری علیه سیاست ها و توطئه هایش علیه امت اسلامی می داند و نگران سقوط از قدرت در پی تحولات جاری در منطقه به ویژه ورود روسیه به جنگ در سوریه و احتمال افزایش بقای اسد در قدرت و همچنین شکست گروههای تروریستی تحت حمایت خود (عربستان) است.

منابع آگاه می گویند که در این دیدارها تعدادی از وزیران رژیم اسرائیلی حضور داشته و بر یافتن راه حلی انتقالی که بتوان در شرایط جاری بر فلسطینی ها تحمیل کرد، تاکید کرده اند.

به گفته این منابع، سعودی ها مقامات فلسطینی را تهدید کرده اند که باید هرچه زودتر برای متوقف کردن خیزش مردمی فلسطینیان اقدام کنند تا با حمایت برخی کشورهای عربی زمینه اجرایی کردن راه حل مورد نظرشان فراهم شود.

منابع مزبور افزودند: مسوولان تشکیلات خودگردان فلسطین از این اقدام عربستانی ها نگران شده اند ولی از ترس بروز تنش در روابطشان با ریاض، این نگرانی را ابراز نمی کنند.

براساس این گزارش ها،  عربستانی ها بشدت خواهان حفظ امنیت رژیم اسراییل در هر راه حل پیشنهادی نهایی برای بحران فلسطین هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *