تل آویو به عنوان یکی از 25 مرکز بزرگ مالی جهان شناخته شد

نویسنده: اوفر پیترزبورگ

بر اساس مطالعه ای که با حمایت مرکز مالی قطر در دوحه صورت گرفته است، تل آویو به عنوان یکی از 25 مرکز برتر مالی جهان انتخاب شد.

اگرچه هنوز فاصله تا 3 رتبه برتر یعنی لندن، نیویورک و هنگ کنگ همچنان زیاد است، با این حال شهر سفید (تل آویو) جلوتر از ده ها مرکز مهم دیگر مالی جهان قرار دارد.

بر اساس این تحقیق تل آویو در رتبه بیست و پنجم و بالاتر از شهرهایی چون ابوظبی (28)، پکن (29)، سائوپائولو (31)، استکهلم (32)، ریودوژانیرو (35)، آمستردام (36)، پاریس (37)، اسلو (67)، مسکو (78) و مادرید (79) قرار گرفته است.

مرکز تجارت تل آویو

این فهرست از سال 2007 و هر شش ماه یکبار منتشر می شود و هشتاد و چهار مرکز مالی برتر جهان را معرفی می کند. این رتبه بندی به پنج عامل محوری بستگی دارد که توسط کارشناسان رشته های مختلف تجزیه و تحلیل می شوند. رشته هایی چون بانک داری، سرمایه گذاری، امنیت و شیوه حکومت و همچنین پارامترهای مالی و رتبه بندی های انجام شده از منابع مختلف مورد مطالعه و بررسی این کارشناسان قرار می گیرد.

رتبه بندی مذکور به لیست بلند بالای القاب و عناوین دیگر اعطا شده به تل آویو اضافه می گردد. نیوزویک تل آویو را یکی از توسعه یافته ترین شهرهای قرن 21 معرفی می کند، به طور مشابه وال استریت ژورنال عقیده دارد که این شهر بزرگترین مرکز تکنولوژیکی اروپا می باشد. مجله Foreign Policy از تل آویو به عنوان یکی از 50 شهر برتر بین المللی یاد می کند و فوربس آن را یکی از رو به توسعه ترین شهرهای دنیا می داند. مثال های از این دست بسیار است.

به عقیده هیلا اورن، رئیس نهاد «تل آویو، شهر جهانی» که نهادی متعلق به دفتر شهردار است، این عنوان، جدیدترین دستاورد این شهر می باشد. وی در مصاحبه ای می گوید: «تل آویو در سال 2013 در رتبه سی و دوم قرار داشت و از آن زمان ما به رتبه بیست و پنجم ارتقا یافته ایم. این رتبه نمایانگر تلاش زیاد شهر به عنوان یک مرکز مالی مهم جهانی و قطب اصلی اقتصادی اسرائیل می باشد.»

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *